Fırat Günayer Sport Digitale'de Beşiktaş gündemini değerlendirdi.

Fırat Günayer;
Rosier için yolu açık olsun. Beşiktaş'ın o kıymetli şampiyonluğunda ciddi katkısı olan oyunculardan bir tanesiydi, kare aslardan bir tanesiydi. Aboubakar, Josef, Ghezzal Rosier o dördü çok ciddi birktkı sağlamıştı o yüzden de iyi bir hem kupa, hem Türkiye kupası hem ligde fayda sağlamıştı ama tabi profesyonel hayatta 3 yıl filan kötü oynamak, 3 yıl katkı sağlamamak gibi bir durum yok. Geçen sene, bir önceki sene özellikle Valerien Ismael döneminde, Şenol Güneş döneminde takımın enerjisini düşürdüğünü, kendi mutsuzluğunu diğer futbolcularla paylaştığını, yenilgilere verdiği umursamaz tepkiler filan içeride enerjiyi çok düşürdüğünü biliyorduk, performansı iyi değildi ve bana göre Beşiktaş'tan ruhen kopmuş vaziyette idi.

Şu and asosyal medya parayı konuşuyor bonservisi konuşuyor. Bınservisi var mı, yok mu... Kesin olmamakla birlikte galiba yok gibi gözüküyor. Şunu söylemek lazım tabiki Rosier bir değer ve bonservis kazanmak gerekli miydi? Evet herkes bonservis kazanmak ister neticede kıymetsiz bir oyuncu değil 35 yaşında son kontrata imza atacak bir oyuncu değil ama şöyle gerçekler de var oyuncu 2 senedir oynamıyor, üst düzey performansı yok, kaçırdığı maç sayısı çok fazla, sakatlıkları, problemleri var o yüzden de Avrupa piyasasına böyle bir oyuncuyu iyi paray asatmak için çok iyi bağlantınızın olması lazım çok iyi 3-4 menajerden bir tanesi olacak kulüplerle ilişkileri çok iyi olacak, bunu al dediğinde alacaklar.

Böyle biri olur, Leganes ile böyle ilişkileri olur oyuncuyu ara ile satarsın ama bu oyuncuyu satmak için Avrupa çapında büyük bir ilişki ağına ihtiyacın var Beşiktaş'ta da böyle bir ilişki ağına sahip biri yok demek ki! Şu anda Friedel bu işi bitirmiş gözüküyor, par aile satıldı ise söylediklerimiz boşa gitmiş olacak ama parayla satılmadı ise eğer Avrupa bağlantısı başka Friedel'ın Güney Amerika bağlantısı daha iyi, Amerika'ya hakim herkes parayla gitsin isterdi...

Para ile de gitmiş olsa da 250-300 bin euro deniyor. Neticede şöyle bakmak lazım Beşiktaş bir kontrattan çıktı...