Önce Galatasaray, ardından Fenerbahçe’nin haftayı puan kayıplarıyla kapatması, zirve hesaplarını alt üst etti! Özellikle sokaktaki Beşiktaş sevdalıları umutlandı, kalan maçlar, öngörüler gırla gidiyor! Bir atasözümüz var; “Çıkmadık candan umut kesilmez” diye... Bir iş sonuçlanmadan o işin peşini bırakmamak gerekir, yani şampiyonluğun!

Galatasaray avantajlı, Fenerbahçe ve Beşiktaş yarışın içinde, yani Aslan yalnız değil, iki takım ensesinde! Fikstür önemli değil, baksanıza düşenler, ayakta duranlardan puanlar alıyor!

Mevcut tablo bana öngörüleriyle tanıdığımız, bu oyunun ustaları Mustafa Denizli ile Christoph Daum’u anımsattı; 

“Lig mayısta başlar!” Valla bu öngörü günümüze ‘cuk’ oturuyor...

“Kaçan balık büyük olur” atasözünü futbola uyarlayalım, tam da zamanı! Kısaca açılımı kişiler eldeki imkanları iyi ve zamanında kullanmasını bilmelidir... 

Demem o ki bu atasözü, Beşiktaş’la inanılmaz örtüşüyor! Niye mi? Antalyaspor ve Trabzonspor maçlarında kayıp dört puan var değil mi? Ekleyin Kartal’a eder size 66 puan. Yani kaçan balık, balık değil, orkinos, orkinos arkadaş! 

Derbilerin havası suyu farklı olur, skor üzerine de öngörüde bulunmak zordur, fal açacak halimiz de yok!. Beşiktaş’ın maçı kazanarak zirveye tutunması açısından önünde büyük bir fırsat var. Bunu başaracak güçlü oyunculara da sahipler. 

Hadi bakalım herkese kolay gelsin. Dostluğun öne çıktığı, iyi oynayanın kazandığı bir derbi olsun.

Bilal MEŞE / Milliyet