Hocamız fiyakalı kabul edelim ki.. Enerjik, sportif vedisiplinden ödün vermez bir havası var. Zaten ilk maçta kasketmasket şov yapan Avcı’ya öyle bir daldı ki günün sonunda ne kafada kasket kaldı ne de lider takımdaki o fiyaka. İkincimaçında da aynı tarifeyi İtalyan’a uyguladı. Hayatımda yeni girdiğim ortamlara yada yeni tanıdığım kişilere karşı önyargılıolmamaya özen gösteririm kendimce. Bu İsmael hoca içindeböyle. Yani ilk adı çıktığında bu kim, kimleri çalıştırmış da kariyeri neymiş de vs vs sorularla işim olmadı. Gelsin bakalımgörelim futbol atom değil ki parçalayacak adam arayalım yeterki iletişimi liderlik özelliği iyi olsun kafasındaydım. Yani 3’lü oynuyormuş, defansif oynuyormuş gibi hayali sözler de benimumrumda olmadı. Şimdi hoca geldi. Bir bakıyorum bukonuşanların bir çoğu 180 derece dönmüş aman hocam canımhocam sen ne muhteşemsin hocam yalamalıklarında. Ha ufakbir azınlık hala müthiş furbol bilgileri ile işler kötü giderse ben demiştim demek için hala burun bükmekte ama onlar hep olurve zaten hiç bir şeyi beğenmezler. 

Yahu bir durun adam ortamı tanısın, yeni sezon transferiniyapsın ondan sonra karar verelim iyi mi kötü mü diye. Ama nerde illa eleştireceğiz..Bence şimdi aldığı sonuçların yada takımdan çıkarttığı enerjinin tamamen elindeki grubunönümüzdeki seneye olan beklentilerinden kaynaklı olduğunudüşünüyorum. İlerleyen haftalarda gelen giden taraflarınetleşmeye başlayınca bu saha içindeki coşku yerini sıradanbir futbola bırakacaktır diye tahmin ediyorum. Ama tekrarediyorum öyle bir olumsuzluk olsa bile hoca için negatif birölçü olmamamlıdır. Şu anda bakacğımız detay hocanın kulubeolan adaptasyonudur ki o da bence çok doğru yolda ilerliyor. Takıma oynatmak istediği futbol bazı kesimlerce eleştirilse de günümüzde bir çok futbol takımının seçtiği bir format. Tempoyu, bireysel fiziksel üstünlüğü ön plana alıp rakibidevamlı hataya zorlamayı amaçlayan bu sistemde topu size verirlerse ne yapacaksınız sorusu bence anlamsız. Zatensistem topu kapmaya yönelik. Sadece (ki benim tarihimizdekien beğendiğim futbol) 2015-16 sezonu şampiyonluğundaoynadığımız topun aksine daha sabırsız daha çabuk atakbitirme düzeni bu. Ha birilerine hoş birilerine nahoş gelebilirama kesinlikle bu futbol küçük takım oyunudur düşüncesinekatılmıyorum. En büyük sıkıntı bu kadar yüksek temponunsezon boyunca sürdürülebilirliği. Tabi  maç içinde bastığın 2. Ve 3. bölgeden rakip çabuk kurtulup seni geçerse 1. bölgendeki bomboş tarla da ayrı bir korku tüneli. Neyse dedimya bekleyelim görelim. Ben de çoğu Beşiktaşlı gibi bu yeni değişimin heyecanını yaşıyorum ve merakla bekliyorum. 

BASKETBOL MEVZU

Basketbol bu kulubün genlerinde olan bir spordur. Bombalasibombalasi kültüründen geliriz. Bayan basketbolun ülkedeöncüsü olan kulüp biziz. Tekerlekli sandelye basketbolu bizimişe popular olmuştur. 70 lerin 80 lerin erkek basketbolunun(uzun süre şampiyon olamasa da) lokomotif kulubüdürBeşiktaş. Sözüm Beşiktaş’ı yönetenlere. Kabul ediyorum buişin ekonomisi çok büyüdü rakamlar mantık çerçevesindençıktı. Zarar çok fazla. 2 tane yolunuz var. Birincisi çok güçlüsponsorlar bulmak. Bunun için şartlar müsait değil takımın albenisi yok onun için 2 yada 3 sene cepten yiyip iyi zarar edipama başarılı ekip ile sonrasında güçlü sponsor desteğihedeflenebilir. (hem bayan hem erkek)..Bir ikinci yöntem de bu branşın üst yapılarının aktivitelerine son vermek. İkincisine kadar acı verse de 1 kere olacak ve biz de bağrımıza taşbasıp yavaş yavaş unutacağız. Böyle sadece oynamak olsundiye yok genç yetiştiriyorum falan diye Beşiktaş taraftarınaher hafta her hafta acı çektirmeye hakkınız yok. Bu kulüptaraftarı büyük taraftardır. Yeri gelir küme düşer destekler ama bu kadar kabullenilmişlik sıra takımı olmayı kabul etmez. Bizler için kupalar, şampiyonluklar hayatımızın herşeyiolmasa da sıra takımı olmanın kabullenişliği de olmazolamaz… Tahminimce tüm taraftarın içinden geçen veyukarının özeti olan  cümle ile bitireyim..Ya bu basketbol işinilayıkı ile yapın yada kapatın  dükkanı, indirin kepengi.