Alp Pehlivan;

"Şunu net söylemem gerekiyorsa; "fizik kalitesi çok iyi, ikili mücaadelede zaten istatistikleri belli, hava toplarındaki, pas yüzdesindeki başarısı ve oyuncunun aslında bir stoper olarakta oynatabilme olarakta oynatabilme şansınız var. Stoper mevkiisinde her takımın elinde bence mutlaka minimumm dört tane oyuncu alternatifi olmalı.

Bunlar mümkün ise kategorise de edilmeli.

Sol ayaklı, sağ ayaklı, hamle stoperi, denge stoperi...

Eğer hedefiniz var ise bir hedefi vurmak istiyorsanız mutlaka transfer politikanızda planlamanız bu yönde olmalı.

Bu nedenle ben oyuncunun transferini sıcak bakanlardanım her ne kadar oyuncunun oynadığı maç sayısına, aldığı süreye zaman mutlaka farklı şeyler söyleyebilirsiniz ama oyuncunun fizik kalitesi, oyuncunun ikili mücaadelelerdeki başarısı ve bana göre tam bir altı numara...

Birinci bölgeden alayım, ikinci bölgeyi geçeyim, üçe iyi taşıyayım veya ikinci bölgede bana gelen topları çok kaliteli bir şekilde dripling yapayım, adam eksilteyim bunları beklerseniz biraz bu beklentilerinizden uzak bir oyuncu profili gibi görünüyor ama Beşiktaş'ta kesiciliği iyi olan bir oyuncunun yanında taşıyıcılığı iyi olan bir oyuncuyla farklı şeyler yapabilirsiniz. 

Bence kadro planlamasında Şenol Güneş'in bu şekilde görev verebileceği bir oyuncu. 

Yanında oynayacak olan Gedson ve Salih faydalı olacağı gibi, kenar beklerine kesici özelliğiyle özgürlük sağlayacaktır. "