TFF'deki başkanlık seçimi öncesinde sürpriz isim ön plana çıktı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Temmuz ayında Türkiye Futbol Federasyonu yönetiminde 2 yılımızı geride bırakmış olacağız. Yönetim kurulumuzda aldığımız kararla 18 Temmuz'da yapacağımız mali genel kurulumuzu, seçimli genel kurul olarak yapmaya karar verdik." dedi

11 kulüp erken seçim için düğmeye bastı

TFF'nin olağanüstü seçime hemen gitmesi için 11 kulüp resmen imza verdi. İşte o kulüpler; Fenerbahçe, Beşiktaş, Kasımpaşa, Adana Demirspor, İstanbulspor, Fatih Karagümrük, Samsunspor, Pendikspor, Antalyaspor, Sivasspor ve Ankaragücü. 

Ahmet Nur Çebi İsmi ön plana çıktı

TFF'deki seçin kararı öncesinde Beşiktaş eski başkanı Ahmet Nur Çebi İsmi ön plana çıktı. Çebi, gerekli imza toplandığında aday olabileceğini iletti.

Ecmel Sarıalioğlu'nun adayı Ahmet Nur Çebi

TFF yönetimini eleştiren ve erken seçime gitmesi gerektiğini vurgulayan İstanbulspor Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu'nun gönlündeki adayın Ahmet Nur Çebi olduğu, bunu da yakın çevresiyle paylaştığı öğrenildi. 

Ahmet Nur Çebi kimdir?

Ahmet Nur Çebi, 29 Ekim 1959 yılında Trabzon'da doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Karabük'te tamamladı. 1983 yılında ise Marmara Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olmuştur. Kaptan Demir Çelik, Çebi Denizcilik, Nur Gemicilik, Çebi Enerji ve Martaş Liman Tesisleri Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Kaptan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevlerini yürütmektedir. 2012-2018 yıllarında Fikret Orman'ın başkanlığında Beşiktaş asbaşkanlığı görevini üstlenmiştir. 20 Ekim 2019'daki olağanüstü kongrede Beşiktaş başkanlığına aday olmuş ve 8644 oyun 5009'unu alarak başkan seçilmiştir. 2020-21 sezonunda Beşiktaş Başkanı olarak Süper Lig şampiyonluğu, 2021 Türkiye Kupası şampiyonluğu ve 2021 Türkiye Süper Kupası şampiyonluğu yaşayarak 1 sezonda 3 kupa kazanmış ve tarihte bir ilki başarmıştır. 29 Mayıs 2022 tarihinde yapılan Beşiktaş olağan seçimli genel kurulda yeniden Beşiktaş Kulübü Başkanı seçildi. Beşiktaş Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda Ahmet Nur Çebi yeniden başkan seçildi. Çebi ve ekibi 4423 oyun 2777'sini alarak 3 yıl için yeniden seçildi.

Kaynak: Ajansspor