"İSTENMEYEN ADAM İLAN EDİLDİM"
"Beşiktaş'ta kadro dışı bırakılma sebebim tamamen bir bahaneydi. Türkiye'ye yabancı kontenjanı geldi ve beni istemediler. Ayrılığın yaşanacağını zaten çok önceden hissetmiştim. Sporting Lizbon ile oynadığımız Şampiyonlar Ligi maçının ardından aileme 'Buradaki son maçıma çıktım' dedim. Öyle de oldu. Bir anda takımda istenmeyen adam ilan edildim. "

TRABZONSPOR MAÇI OLAYI
Trabzonspor'a karşı alınan mağlubiyetin ardından rakip takımdan bir oyuncunun gönderisini beğendiği için kadro dışı bırakıldığı iddialarını yanıtlayan N'Sakala; "Bu olay bütün sürecin içindeki en küçük şeylerden birisi. Geçtiğimiz sezon da Trabzonspor'a yenilmiştik ve yine bir beğeni yapmıştım ama hiç sorun olmamıştı." dedi.

"ISMAEL BENİ GERİ İSTEDİ"
"Kulüp yönetimi kadro dışı kaldığımda beni istemeyenin Sergen Yalçın olduğunu söylemişti ancak sonradan anladım ki koltuğu sallantıda olduğu için Sergen Yalçın'ın bu konuya bir dahili olmamıştı. Daha sonra gelen geçici hoca Önder Karaveli'nin de benim durumumla ilgili pek bir fikri yoktu. Son olarak gelen Valerien Ismael ise benim takıma dönmemi istedi ancak yönetim izin vermedi."

"KENDİ BAŞIMA ÇALIŞTIM"
"Ben dahil kadro dışı kalan diğer oyuncular için hiçbir imkan sağlanmıyordu. Decathlon mağazasına gidip antrenman için top ve ekipmanlar almak zorunda kaldım. Kış transfer döneminde takımda ayrılma ihtimalime karşın kendimi hep hazır tuttum."

"TÜRKİYE'DEN İSTEYENLER VARDI"
"Türkiye'den bazı kulüplerin ilgisi vardı ancak rakip kulüpler olduğu için gidemedim. Zor günlerdi gerçekten. Zaman zaman futbolu bırakmayı bile düşündüm ancak şu an serbest ve istediği kulübe imza atabilecek bir futbolcuyum."

Kaynak: Sporx