Alacaklı olduğumuz 76 dava vardır. Borçlu olarak takibe alındığımız 66 adet icra dosyası vardır. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü tarafından açılan icra takipleriyle ilgili sulh sözleşmesi imzalandı ve 42 milyon liralık borç yapılandırıldı.

Hukuk Müşavirliğimiz kurumsal bir yapıya kavuşturulmaktadır. 2016 yılındaki genel kurulun iptaline ilişkin açılan davanın reddine karar verilmiştir. 2018 yılında görev yapmış iki ayrı yönetimin ibralarına ilişkin açılan iptal davasının kabulüne karar verilmiştir. Kulübümüz bu kararla ilgili istinafa başvurmuştur. Beşiktaş’ın çıkarları doğrultusunda hukukun gereğini yapıyoruz. Gereken neyse yapılacaktır. Lütfen bize güvenin. Hukuku kullanarak polemik yaratmak istemiyoruz. Önceki yönetim kurulu üyelerine karşı açılmış davalar var. Emin olun ki iyi bir şekilde takip ediyoruz. Davalar KPMG raporuna göre açıldı. Yeni davalar için çalışmalar sürüyor.

KPMG raporu İçişleri Bakanlığı ile SPK’ya da gönderildi. Bu iki kurumdan kendi hukuki görüşleri oluşmadan raporun kamuoyuyla paylaşılmaması tavsiyesi tarafımıza iletildi. Stadımızda restoranı bulunan Divan şirketinin turizm işletme belgesi olmadığı için iki milyon avroluk cezayla karşı karşıyaydık. 2 Mart 2023 itibarıyla bu belgeyi aldık. Müze ve stat turu yapan firmayla olan sözleşmeyi feshettik. Firmanın aleyhimize açtığı dava reddedildi. Müze ve stat turundan iyi bir gelir elde ediyoruz. Aşçıoğlu  Fulya dosyasını kapatalım artık. Beşiktaş’ın hakkı yenmiştir tartışması, hukukilik kazandıramayacağımız bir noktadadır. Enerjimizi azaltacak işler yapılmasında yarar görmüyorum. Hukuki statümüzün Spor Yasası’yla uyumlu hale gelmesi lazım. Bu konuyla ilgili tüzük tadili yapacağız.”