İşte Süleyman Oktay'ın açıklamaları:

"Binlerce insanımızı toprağa verdik, binalarımız yerle bir oldu. Şehirlerimiz tanınmayacak hale geldi, bu bölgelerimizde tüm faaliyetler durdu. Sağ kalanlar büyük travmalar yaşıyor.

Bu yüzyılda bu kadar teknoloji varken bu depremleri yaşayan ve çok az hasarlarla atlatan örnek ülkeler varken niçin biz bu ülkelerin yaptıklarını örnek alıp önce manevi sonra maddi kayıplarımızı azaltmıyoruz? Yazık, çok yazık…

Bu üzüntülerle ligimiz bu hafta erteleme maçlarıyla tekrar yarışa başlıyor. İnşallah futbol bir nebze de olsa hepimize iyi gelecektir. Çünkü önceki felaketleri atlatmamızda da olduğu gibi; futbol adeta antidepresan etkisi yapıp üzüntülerden, kaygılardan, mutsuzluktan kurtarıcı etkisini bir kez daha gösterecektir. 

Beşiktaş da Pazar günü Antalyaspor ile erteleme maçına çıkacak. Karagümrük ve Sivasspor maçlarında kaybedilen 5 puan olmasaydı bu maç önemli hale gelebilirdi, fakat bu kayıplar Beşiktaş’ı puan olarak aşağılarda bırakmıştır. Antalyaspor maçı sonrasında Beşiktaş yeni gelen futbolcularıyla beraber güzel futbol oynayan bir takım olma yolunda ilk adımı atmak isteyip bundan sonraki maçlarda da güzel futbol, güzel sonuçlar alıp ligi en iyi yerde bitirme mücadelesi verip daha çok önümüzdeki sezon nasıl şampiyonluğa oynayabilir, güçlü bir takım kurmanın planlaması içinde. Ahmet Nur Çebi başkanın ve Şenol Güneş hocamızın çabalarını görmekteyiz.

Günler, haftalar ne getirir, hep birlikte yaşayıp görmek gerekiyor. Bir anda her şeyin değiştiğini de yaşayıp görüyoruz.

Bir kez daha tekrarlamak istiyorum “iyi ki futbol var.”

Duhuliye.com