Hürser Tekinoktay: “Beşiktaş'ın elinden alınan bir şampiyonluk var“

Beşiktaş'ın Eski Başkan Adayı Hürser Tekinoktay, siyah-beyazlıların gündemine dair flaş açıklamalarda bulundu.

Futbol 31.07.2020, 17:40 31.07.2020, 20:49
12072
Hürser Tekinoktay: “Beşiktaş'ın elinden alınan bir şampiyonluk var“
Tekinoktay, Ahmet Nur Çebi tarafından hakarete maruz kaldığını söyledi. İşte detaylar...

Tekinoktay, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'a konuştu.

"Pandemi sonrası en çok etkilenen takım Beşiktaş"

Pandemi sonrası en çok etkilenen takımın Beşiktaş olduğunu belirten Tekinoktay, "Bu düşünce sportif anlamda olmaz. Sporun özüne aykırıdır. Düşme varsa şampiyonluk vardır. Yarışma varsa mağlup vardır. Kaybetmeyi kaldıramazsınız. Bu yarışmanın özüne aykırı. Bir de Beşiktaş açısı var. Pandemiden ötürü düşme kaldırılıyorsa burada en çok etkilenen birinci takım Beşiktaş. Ruiz ve Burak ekonomik nedenlerden ötürü ilk 11 oyuncusuydu ve yarışmayı terk etmek zorunda kaldılar. Aynı zamanda Ljajic ve Umut koronavirüse yakalandıkları için kadroda yer almadılar. Kulübe de 4-5 yedek oyuncuyla çıktı. Dolayısıyla pandemi sonrası sahadaki futbolcular olarak saydığım ilk 11 oyuncuların eksilmesi, Ruiz Burak, Adem... Bunlar 11 oyuncusuydu. Artı Umut da forma giyen oyuncuydu. Takımın yarısı pandemiden etkilenip oynayamayan bir Beşiktaş var. Pandemi sonrası ilk maçını sahasında kaybetti. Beşiktaş kendi seyircisi ile oynasa o kaybettiği maçı kazanırdı. Bunun dışında Başakşehir ise küme düşmesi kaldırılan Kayserispor'a karşı kazandı. Seyircisiz oynanan 2 karşılaşma bu 2 maçtan 2 puan aldı. Pandemi sonrası artı 5'i var. Bu artı 5'i düşürün 64 yapıyor. Beşiktaş pandemi sonrası seyircili oynadığı ilk maçı kazansa 65 yapacaktı. Bu basit matematik bile pandemi sonrası zarar gören en çok futbolcu kadrosunda bulunduran futbolcular ve matematik olarak Beşiktaş olduğunu gösteriyor. Böyle bir uygulama olacaksa şampiyonluğunda tescil edilmemesi lazım. Bu aynı şekilde Galatasaray içinde geçerli. Galatasaray'da seyircili oynasa Başakşehir'i yenecekti, üst üste seri galibiyetler alıp onların üstünde olacaktı. En azından Şampiyonlar Ligi'ne Beşiktaş ve Galatasaray gidecekti. Başakşehir olmayacaktı. Seyircisiz oynama şartları pandemiden sonra gelişen şartlar Başakşehir lehine gelişiyor" dedi.

"Beşiktaş'ın elinden alınan bir şampiyonluk var"

Açıklamalarına devam eden Tekinoktay, "Beşiktaş bu sezon kural hatası Göztepe maçı dahil, Zorlu'daki maç öncesi değişen hakemler dahil, Trabzonspor ve Fenerbahçe maçındaki VAR'a bile gidilmeyen ve gole etki eden kararlar gol öncesi, Sörloth'un faulü, Vida'nın penaltıları... Kural hatasıyla VAR'a bile gidilmeyen bir sezonda Beşiktaş'ın elinden alınan bir şampiyonluk var. Biz bunu nasıl kabul edebiliriz? Hakkı yenen pandemi öncesi ve sonrası bir usulsüzlük, haksızlık varsa burada Beşiktaş camiası zarar görmüştür. Ben sayın başkan Ahmet Nur Çebi'nin dediğine hiçbir şekilde katılmıyorum, hem sportif açıdan katılmıyorum, hem Beşiktaş açısından katılmıyorum" şeklinde konuştu.

"Takımlar zarar görecek"

Yeni fikstürde takımların zarar göreceğinin altını çizen Tekinoktay, "Sezonda da mağdur olan Beşiktaş oldu. Kural hatası ve VAR'a bile gidilmeyen hatalar bunlar. Bu pandemiden ötürü olağanüstü durumlar yaşadı takımlar. Bir sürü futbolcu sakatlandı. Önümüzdeki sezona bir de Avrupa Şampiyonası var... Sıkıştırılmış maç adedi daha koymanız, özellikle iki kulvarda, üç kulvarda yarışan büyük takımlar için mesela Türkiye Kupası'nda yarışacak, Şampiyonlar Ligi'nde yarışacak ve Süper Lig'de yarışacak. Bu fikstüre ilave koymanız büyük takımlar için mali ve manevi olarak sportif olarak bir handikaptır. Ve aynı zamanda Avrupa Şampiyonası'na hazırlanacak takım için olumsuzluktur, sakatlıklarda çoğalacaktır. Futbol buradan zarar görecektir" açıklamasını yaptı. 

"Hakarete maruz kaldım"

Ahmet Nur Çebi tarafından hakarete maruz kaldığını ifade eden Tekinoktay, "Ahmet Nur Çebi geçtiğimiz gün Anadolu Ajansı'nda gerçek dışı ve doğrul olmayan bilgiler dahil bir de hakarete maruz kaldım. Bununla ilgili gerekli işlemler yapılacak ama bunun yanı sıra bahsettiği konuyla alakalı Fulya davası, yargıtay kararları vb. konularla ilgili geniş bir açıklama yapacağım belgeyle bilgiyle. Dosyayı göstererek değil, dosyayı herkese vererek yapacağım. Yargıtay belgelerini, mahkeme belgelerini sosyal medyada açık bir şekilde paylaştım. Herkes yargıtay kararlarının ne olduğunu biliyor. Anadolu Ajansı'ndakilerin de bunları bilmesi lazımdı. Devletin kanalında hakarete maruz kalacak söylemleri, hainlik lafıyla bakın bu Türk Ceza Kanunu'nda suçtur" diye konuştu. 

"Beşiktaş sadece şampiyon olduğu zaman sevinir"

Açıklamalarına devame den Tekinoktay, "Futbol A.Ş'de de sayın başkan sorumluluğu Erdal Torunoğulları'na verdi, imza ve tüm hukuki sorumluluk ama yetkiyi kendisi aldı. Önce dedi ki, "ben orayı profesyonelleştirecem Cenk Sümer'i de, Erdal Torunoğulları'nı sorumlu yapıyorum, ben karışmayacağım" dedi. Ama her şeyine karıştığı gibi yetkiyi de onlardan aldı. Sayın başkan Sergen yarışırken hiçbir destek devre arasında 40 bin dolarlık bir futbolcu dahil hiçbir destek vermediği gibi hiçbir şampiyonluğa istinaden motivasyon ve odaklanızı hiçbir performans göstermemsine rağmen Sergen'in çektiklerini üçüncülüğü büyük bir başarı olarak lanse etti. Beşiktaş sadece şampiyon olduğu zaman sevinir. Buna Sergen hocanın sevinme hakkı vardır. Bu çocukların hakkıdır. Sergen'in finali yapana kadar bir gün arkasında olmayan odaklanıcı motivasyon vermeyici bir idarecili olarak burada yönetim kurulunu kastediyorum. Erdal Torunoğulları da dahil olmak üzere. Denizlispor maçını kazandı Beşiktaş yöneticiler memnun olmadıklarını söylediler. 5-1 kazandığımız maçtan sonra futbol takımında antrenör, başkan, yönetim kurulu hedef belirler. 

"Oynamayan adama sözleşme uzatıldı"

Tekinoktay son olarak, "Başkan kampanyasındaki başarısızlıklarını birilerine yıkmaya çalışıyor. Başkan 2.5 ay önce tişörtle çıktı bırakmam seni yardım kampanyasına. "Karaborsa almayın çıkartacağız tişörtleri" dedi.. 3 ay geçti hala tişört satılmıyor Kartal Yuvası'nda. Bakın 20 liralık SMS'le para topluyorsunuz, Beşiktaş'ta bunu her zaman verir fakat siz kulübün alması gereken Aras Özbil'in sözleşmesi hilelidir bize kalırsa. Oynamayan adama sözleşme uzatıldı ve 7 ila 10 milyon lira para verildi. Öbür tafartan Fikret Orman'ı ibra etmediniz. Fulya davası kazanıldı, genel kurul iptal edildi. 

"Vicente del Bosque'nin parasını alıp futbol A.Ş'ye yatırdınız mı?"

Dönemin sorumlusu olarak kabul edilen Yıldırım Demirören'in en azından del Bosque'den ötürü zararı mevcut oldu. O dönemin muhasebesi çünkü. O dönemin muhasebesine istinaden del Bosque'nin parasını alıp futbol A.Ş'ye yatırdınız mı? Erdal Torunoğulları'nın sorumluluğunda bu. Futbol A.Ş'deki küçük hissedarların %49'una sahip olan hissedarların sermayesi şu anda dışarıda. Niye sokmadınız o parayı içeri? Bunlar kusurdur, önemli bir kusurdur. Başkan kampanyanın başarısız olduğunu her gün televizyonlara çıktı, her gün tişört giydi. Başarısızlığa istinaden de bizi hainlikle suçladı, hainlik dedi kampanyanın başarısızlığına çalışıyorlar dedi. İsim vererek yaptı bunu. Çok ayıp bir şey bu" diyerek sözlerini tamamladı.  

Yorumlar (72)
Rumuz:
Mobil-91579 2 yıl önce
Gs ve fener in döküldüğü Trabzonun da son düzlükte çimlere gömüldüğü bi sezonda 3.lüğü başarıymış gibi gösterip övenler başkanlık yapmasın.Avcıyı getirerek ve onca mağlubiyetine rağmen kendi gitsin diye bekleyerek zaten şampiyonluktan vazgeçmiştiniz.Şenol Güneşin lig sonuna kadar almadığı mağlubiyeti Avcı giderken lig ortasında almıştı.Bu yönetim kasti olarak Bjk nin şampiyonluktan olmasının tek sebebidir.Onurlu insanlar Fb Gs Ts nin şampiyon olamadığı senede şampiyon olamamışsa 3. Olduk diye sevinmez , istifa eder bence.3.lük bile Sergenin kişisel başarısı ve Muslera nın sakatlanmasının sonucudur.Halkı kandırıyorsunuz bi şekilde ama Kendinizi kandırmayın artık yöneticiler.
Mobil-14754 2 yıl önce
Hürser defolup gitsen şampiyon olmuş gibi sevineceğiz....
Mobil-86973 2 yıl önce
Arkadaş bırakın artık şu lig çatır çatır hafta da 3 4 maç yapsın da biraz seviye atlasın. Nedir bu ağlama daha maç oynamadan nasıl olacak diye. Elin oğlu 7 günde 4 maç oynayarak seviye atlıyor, kulübün parasını rahatça iç edileceği antrenman veya kamp programı ile değil. Biraz da destek olun dosyalar ve belgelerle. Köstek olmaktan ve ben olmadım gerisine edebildiğim kadar laf edeyim de dağıtayım demekten vazgeçin
Mobil-11251 2 yıl önce
6192862 çok doğru tespit helal olsun...
Ajdar=Hürser
Mobil-35815 2 yıl önce
Beyinsiz 86174....Hürser yalakası olduğun için anlaman zor.ama yine de anlatmaya çalışayım...Ahmet Nur Çebi Trabzon kökenli ama Beşiktaşlı ve Beşiktaş Başkanıdır ve bir dahaki seçime kadar da Başkanımız olarak kalacaktır...
Umudum yok,ama burada Trabzonsporlu algısı yapmaya çalışan Hürser’in mamalı yalakaları anlamışlardır....
Mobil-83283 2 yıl önce
trabzonsporlu çebi gitsinde kim başkan olursa olsun. haydi istifa.
Misafir-6192862 2 yıl önce
Besiktas'in Ajdar'i cakma baskan Husrer; sen kucuk olcekli Turizm sirketini bir kurtar Besiktas'a sira gelir.
Mobil-96652 2 yıl önce
Bence bu Hürser gizli renkli takım taraftarı,öyle olmasa her konuda Başkan ve yönetime iftiralar atmazdı...
DİĞER YORUMLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN.
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 1 3
2. Alanyaspor 1 3
3. Trabzonspor 1 3
4. Adana Demirspor 1 3
5. Beşiktaş 1 3
6. Galatasaray 1 3
7. Fenerbahçe 1 1
8. Ümraniye 1 1
9. Gaziantep FK 1 1
10. Sivasspor 1 1
11. Ankaragücü 1 1
12. Konyaspor 1 1
13. Hatayspor 0 0
14. Giresunspor 1 0
15. Antalyaspor 1 0
16. Kayserispor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 1 0
19. Kasımpaşa 1 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altay 0 0
3. Altınordu 0 0
4. Bandırmaspor 0 0
5. Bodrumspor 0 0
6. Boluspor 0 0
7. Denizlispor 0 0
8. Erzurumspor 0 0
9. Eyüpspor 0 0
10. Gençlerbirliği 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Keçiörengücü 0 0
13. Manisa Futbol Kulübü 0 0
14. Pendikspor 0 0
15. Rizespor 0 0
16. Sakaryaspor 0 0
17. Samsunspor 0 0
18. Tuzlaspor 0 0
19. Ö.K Yeni Malatya 0 0
Takımlar O P
1. Tottenham 1 3
2. Bournemouth 1 3
3. Arsenal 1 3
4. M.City 1 3
5. Newcastle 1 3
6. Brighton 1 3
7. Leeds United 1 3
8. Chelsea 1 3
9. Brentford 1 1
10. Fulham 1 1
11. Leicester City 1 1
12. Liverpool 1 1
13. M. United 1 0
14. Wolverhampton Wanderers 1 0
15. Everton 1 0
16. Aston Villa 1 0
17. Crystal Palace 1 0
18. Nottingham Forest 1 0
19. West Ham United 1 0
20. Southampton 1 0
Takımlar O P
1. Almeria 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cadiz 0 0
6. Celta Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Girona 0 0
11. Mallorca 0 0
12. Osasuna 0 0
13. Rayo Vallecano 0 0
14. Real Betis 0 0
15. Real Madrid 0 0
16. Real Sociedad 0 0
17. Real Valladolid 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0