Serdar Sarıdağ;

Şenol Güneş’in önünde bir fırsat oldu bu ara dönem, hem zaman hem takımı toparlayabilme, kamp yani sezon öncesi çalışmaları gibi bir şansa sahip oldu Şenol Güneş.

Net bir transfer dönemi de önünde ve o transfer dönemine de yine ona önemli katkılar sağlayabilecek, planlama konusunda maçlar var. Dolayısıyla Şenol Güneş çare bulabilir, takımı ayağa kaldırabilir, dokunuşlarını gerçekleştirebilir ama şampiyon yapabilir mi?  O tartışılır çünkü Galatasaray’da, Fenerbahçe’de, Trabzonspor’da şu an bu işin içerisinde ve liginde çok başındayız. 

O karakteri yansıtabilir, takımına adapte edebilir, futbolculara kabul ettirebilir çünkü Şenol Güneş önce futbolcuların keyif almasını isteyen ve keyif almasını sağlayan bir teknik direktör eğer oyuncular keyif alıyorsa işin gerisi kolay.

Bir önceki teknik direktör döneminde Valerien İsmael zamanında oyuncular çok keyif almıyorlardı, bunu vücut dillerinden anlıyorduk.

Hazırlık maçlarında artık oyundan keyif alan futbolcuları görmeye başladık. Bu süreç olacak Şenol Güneş işler onun istediği gibi giderse lig başladıktan sonraki  dört, beş maç sonraki periyoda bakmak lazım. 

Ahmet Akcan;

Prensipte bu takımın gelişip ve yarışacağını mümkün olduğunu yazdım ve iddia ettim. Şenol Güneş teknik direktörlüğünde Beşiktaş’ın böyle bir şansı olacağını düşünüyorum ama olay sadece Beşiktaş’ta değil Galatasaray’ın, Fenerbahçe’nin ve Trabzonspor’unda yapacakları çok önemli özellikle şu an onların üstünde olan ve puan olarak daha iyi olan Fenerbahçe ve Galatasaray var, liderle aralarında 7 puan fark var. Gerçi Fenerbahçe – Trabzonspor maçı var ve o  maç Beşiktaş’ı direk ilgilendirecek maçlardan biri, puan farkının artması halinde Beşiktaş’ın şampiyonluk şansı iyice zora girecektir. Bu şenol Güneş’in en büyük dezavantajı olur. 

Şenol Güneş takıma hakimiyeti, takımla olan iletişimi ilişkisi ve günümüz çağdaş oyunlarıyla ilgili her türlü donanıma sahip bir teknik direktör.