Sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan Beşiktaş'ta teknik direktör Valerien Ismael eleştirilerin odak noktası olurken, Fransız çalıştırıcıya futbolcularından destek geldi.

Beşiktaş Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı, siyah-beyazlıların teknik patronu ile ilgili raporunu Başkan Ahmet Nur Çebi'ye sunmuştu. Raporda yazan, 'Valerien Ismael'in oyuncularla iletişimi iyi' detayının ardından yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Sert eleştiriler alan Valerien Ismael'e Beşiktaş kaptanı Josef de Souza başta olmak üzere Hollandalı golcü Wout Weghorst ve birkaç futbolcudan açık destek geldi.

Siyah-beyazlı takımda futbolcular, teknik direktör Valerien Ismael'e haksızlık yapıldığı görüşünü Fransız çalıştırıcı ile paylaştı. Valerien Ismael'in öğrencilerinden kendisine verilen destekten ötürü mutlu olduğu öğrenildi.

Futbolcularına 3 gün izin veren Valerien Ismael, derbi maçla ilgili olarak da geniş bir dosya ile futbolcularının karşısına çıkacak. Ismael, 7 futbolcusunun ülkesinin milli takım kampında olması sebebiyle taktiksel açıdan bazı detayları daha sonra paylaşacak.