Ergin Aslan;

''Psikolojik olarak Beşiktaş’ın üstün olduğu bir maç, ama sağ avantajı ile Galatasaray bunu tolare edecek. Bu ne demek..? bu şenol hoca yeni geldi, Galatasaray maçı kazansa Şenol hoca ile ilgili bir tartışma çıkmaz, Ama Beşiktaş maçı kazanırsa, zaten camiayı tamamen tatmin edememiş bir Okan buruk üzerinde tartışmalar ve yüksek sesler daha fazla çıkacaktır demektir ki, bir sonraki Maç başakşehir maçı.

Oda zor bir maç, dolayısıyla Beşiktaş psikolojik olarak bence Galatasaray deplasmanına daha rahat gidiyor, bunun avantajını yaşayacaktır, ayrıca Şenol Güneş çok tecrübeli bir hoca, böyle maçları çok kez tecrübe etmiş,bu maçların psikolojisini çok iyi bilen bir hoca.

İstanbul derbisi özelinde Okan Buruk’un ilk derbi maçı olacak, üç İstanbul büyüğü arasındaki ilk maçı. dolayısıyla Şenol hoca bunu avantaja döndürecektir. ama bu derbi nasıl olur? Şenol hoca gerçekçi davranır, şöyle gerçekçi davranır burada henüz kendi oyun felsefesini o tutturacak süreyi bulamadı, dolayısıyla ben Şenol Güneş oyununu ne olursa olsun oynim dediğiniz zaman, bu kadroyla kırılma yaşanabilir.  O yüzden ayakları daha sağlam basan, daha gerçekçi Bir tavır gösterecektir. Ama okan hoca eğer maçın gidişatına göre bir paniğe kapılırsa ki, olma ihtimali var, Beşiktaş öne geçerse, bir an önce karşılık veriyor olmanız lazım. bu Beşiktaş’ın işine yarar o yüzden biraz daha sakin kalıp kontrolü elinde tutan,Satranç hamleleri yaparcasına daha aklı selim düşünen hocanın bu maçta öne çıkacağını düşünüyorum