Fatih Doğan'ın açıklamaları şu şekilde:

Ahmet Nur Çebi neden tekrar aday olmak istiyor sorunun cevabı, tribünlerden kendisine yapılan tepkilerin sadece tribünden ibaret olduğunu düşünüyor camianın bu süreçte kendisinin arkasında durabileceğine inanıyor, ben paraları zamanında ödüyorum borcu çok fazla arttırmadım, 3 milyar aldım şimdi 7 milyar oldu 2 katını da aştı bunun d anormal kur artışında başarılı olduğuna inanıyorum diye düşünüyor ve gitmekte kararsız davranıyor.

Son aldığım duyumlar çarşamba dediler perşembe toplantı yapacak dediler Fikret Orman ve süreçle ilgili açıklama yapacak dediler. Olağanüstü kongre seçim kararı 9 Aralık gözüküyor aldığım duyumara göre. 21 Kasım mali kongre düşünülüyor yapılması gereken haziran ayında ertelenmiş bir kongre o kongre ile birlikte böyle bir düşünceleri var. 

Anldığım kadarıyla değişik bir şey olmaz ise Galatasaray maçını bekliyor. Galatasaray maçını kazanırsak iklim değişebilir durum değişebilir, ondan sonra yeniden aday olup olmayacağını, kongreye girip girmeyeceğini değerlendiriyor. 

Bu süreçte adaylığını açıklayan bir tek Hasan Arat. 

Hasan Arat kendi demokratik duruşu itibariyle adaylığını açıkladı.

Beşiktaş'a başkan olmak istemek, hizmet etmek istemek bunun için plan proje koymak, çalışma yapmak en güzel şey Beşiktaş'ta birileri aday çıkıyor diye eleştiriliyor.

Hasan Arat eleştiriliyor aslında alkışlanması lazım, fikir zenginliği var.

Yöneticiler de bir garip adayların çıkmasından rahatsızlar. 250 imzayı toplayan herkes adaydır. Beşiktaş için dertlenen adam Beşiktaş'a aday olur. Dernekleri eleştiriryorlar işte orada oy oranı yüksek Ahmet Nur Çebi bunlara güvenerek yapıyor.

Blok oylar gelirse kongreyi etkileyebilir mi? evet etkiliyebilir. Burada bile Beşiktş'ı tanımadıklarını ya da iyi bilmediklerini iyi hissetmedikleri gerçeği var. 

Hürser Tekinoktay ve ekibi Fikret Orman döneminde yapılan 4500'e yakın bir blok oyun şey olduğunu savundular işte sendikacılar dediler, bu reaksyonları anlam gösteririrm her önüne gelen olmasın. Fikret Orman döneminde 4500 kişi bindirme dedikleri oy aldılar, dernek yaptılar Fikret Orman döneminde dediler ki bu 4500 oyu alan seçim kazanır, ortalığı yıkar zaten seçime 7000 kişi geliyor, 4500 alan ksin Beşiktaş'ın kararına tahakküm eder dediler. Ben o günlerde de söyledim arkadaşlar çok büyütüyorsunuz, yapılanlar Beşiktaşlı ise Beşiktaşlı onu bunu dinlemez, Beşiktaşlı kalbini dinler. Beşiktaş taraftarı kongre üyesi gibidir kızar, sessiz kalır ama sağlam aidiyet duygusuna sahiptir.