İşte Süleyman Oktay'ın açıklamaları:

Beşiktaş çok önemli bir deplasman maçına çıkıyor. Tabiki Giresun maçı Beşiktaş için aynı zamanda hoca Valerien Ismael ve futbolcular için de çok büyük önem arz ediyor. Şu açıdan önem arz ediyor, son üç maçta kaybedilen 7 puan var. Bu 7 puanı telafi etmek için muhakkak Beşiktaş’ın bundan sonra Giresunspor ile başlayan bir seriyi yakalaması lazım. Bir seri yapması lazım, galibiyetler serisi… Eğer böyle galibiyetler gelmezse tabi ki çatlak sesler çoğalacaktır, tenkitler fazlalaşacaktır ve bu tenkitler hocanın üstünde yoğunlaşacaktır. Bu bir gerçek ve kimse buna hayır diyemez. Yani şu an Valerien Ismael için hakikaten önemli bir viraja giriliyor. 

Bu kaybedilen 7 puan üstüne Giresun’da eğer bir puan kaybı daha olursa o zaman hakikaten Valerien Ismael kamuoyunda çok tartışılacaktır. Ne kadar başkan arkasında duruyorsa da, ve önüne yeni bir kontrat koydu ise de çok tartışılacaktır. Bu tartışmalar tabi ki Valerien Ismael de her ne kadar "Ben Türkçe bilmiyorum, yorumları dinlemiyorum, bakmıyorum" dese de onun kulağına birileri üfleyecektir ama temennimiz tabiki Giresun maçını üç puanla geçip, bir nefes almasıdır. Hakikaten bu üç puana Beşiktaş’ın çok ihtiyacı var. Ama kolay maç olmayabilir, ligimizde tabi ki kolay diyebileceğimiz maç artık yok. Bütün takımlar mücadele ediyor, koşuyor, canını dişine takıyor. Senin de en az onlar kadar ve onlardan da fazla koşman gerekiyor ki; yetenekli futbolcuların, bireysel yetenekleri ortaya çıksın ve maçları üç puanla kapat. 

Beşiktaş olarak sahaya mücadeleni koyamazsan, o istek ve arzuyu ortaya koyamazsan sonuçlar iyi gelmeyebilir. Bunun için Giresunspor maçında Beşiktaş istek, arzu ve mücadele anlamında yüksek düzeyde futbol oynadığı takdirde üç puanla döneceğini düşünüyorum. Bu da çok önemli bir üç puan olacaktır çünkü arkasından da Trabzonspor ile içeride Beşiktaş’ın maçı var. Çok önemli bir maçtır, ligimizin gidişatını değiştirecek maçlardan biridir. 

Tabi ki ilk önce Giresunspor maçını düşüneceksin, planlarını yapacaksın, taktik teknik takımı motive edeceksin. Her türlü mental motivasyonu yapıp, takımın Giresun’dan ne yapıp yapıp üç puanla dönmesini sağlayacaksın. Bu üç puan alındıktan sonra hemen ertesi gün Trabzonspor maçının hazırlıkları, düşünceleri, analizleri hemen başlayacak çünkü ne dedik? Bir seri yakalamak lazım dedik. Bu seri de ancak üç puanlar alınarak olur. Bu iki maç, Giresunspor ve Trabzonspor maçlarından üçer puan gelmezse o zaman aşağılara doğru inmeye başlarsınız. Bunun için bu iki maç çok önemli. Birinci sırada Giresunspor, ondan sonra Trabzonspor maçını iyi düşünmeli. Beşiktaş bu iki takımı yenemeyecek takım değil, iyi bir kadrosu ve futbolcuları var. Yeter ki istesinler…

Valerien Ismael’in vereceği taktik, futbolcularla yapacağı konuşmalar, onları motive edeceği, hepsi bir yana, yeter ki bu futbolcular Giresunspor’u yenmek istesinler.

Duhuliye.com