Tarihinin en kötü sezonlarından birini geçiren Beşiktaş, Antep deplasmanından da puansız döndü. Ne Santos, ne de ara dönemde takıma katılan yüksek maliyetli transferler varlık gösteremedi. Küme düşme potası içinde bulunan Antep, Beşiktaş’ın bu durumundan faydalanıp, üç puanı iki golle aldı. Hayal kırıklığı yaratan Kartal, taraftarını yine üzüp, zirvenin 32 puan gerisinde kaldı.

Al Musrati tutulmuyor

Beşiktaş’ın Libyalı oyuncusu derbiden sonra Antep maçında da skora katkı verdi! Al Musrati, 9’da topu rakibe verip, hiç yoktan pozisyon yarattı. Antep bu ikramı geri çevirmedi. Monteiro’nun pasında Sorescu golü attı: 1-0. Öne geçen ev sahibi temkinli oynadı. Kartal da ayak uydurdu. Santos’un ekibi biraz oyuna hareketlilik getirse, skor üretecek. Ancak Portekizli hocanın hala bir sistemi yok. Savunma ağırlıklı oyunu bu yarıda da öne çıktı. Rashica, Gedson ve Semih maça stresli başladı. Büyük umutlarla alınan Muçi ise hiç bir varlık gösteremedi. Antep; kısıtlı kadrosu ile skoru tutma adına iyi mücadale ve direnç gösterdi.

Santos çare olamadı

İkinci yarı Cenk hamlesi geldi. Pozisyonlar gelmedi. Santos, Ghezzal ve Aboubakar’ı da sahaya sürüp, hücuma zenginlik kattı. Bir türlü gelmeyen gol sıkıntı yarattı. Artan baskı ev sahibi ekibi bunalttı. Selçuk İnan, kontratağa dayalı sisteme geçti. Her iki kalede son bölümde tehlikeler yaşandı. Beşiktaş’ın motivasyonu hiç yok. Öyle ki, sakatlıktan duran oyundan, gol yedi. 85’te Dragus, tüm savunmayı tek başına geçip uzak köşeye bıraktı: 2-0. Golden hemen sonra kazanılan penaltıda Cenk, topu geri pas gibi kaleciye teslim etti.

Orhan Yıldırım | Fanatik