"Taraftarımızı mutlu edecek bir sonuçla edecek bir sonuçla ayrılmak istiyoruz"

Hafta sonu oynanacak maçta Beşiktaş'a karşı taraftarlarını mutlu etmek istediklerini belirten Burundili futbolcu “İyi gidiyoruz, iyi sonuçlar alıyoruz, iyi hissediyoruz. Ankaragücü taraftarını mutlu edebilecek daha iyi sonuçlar elde etmek istiyoruz. Pazar günü oynayacağımız maç da bunun için bir fırsat ve Ankaragücü’nü mutlu edebilecek bir sonuçla bu maçtan ayrılmak istiyoruz.” dedi.

"3 puan almak temel hedefimiz"

Beşiktaş maçında hedeflerinin üç puan almak olduğunu belirten Rodrigues “Beşiktaş iyi bir takım, Beşiktaş büyük bir takım ama biz kendi durumumuza bakıyoruz. Kendi yapacaklarımıza odaklanıyoruz ve durumumuzun gayet iyi olduğunu düşünüyoruz. Bu maçta 3 puan almak temel hedefimiz. Fırsatları değerlendireceğiz. Hatalarını değerlendireceğiz ve bunları lehimize çevirip 3 puanı hanemize yazdırmak istiyoruz. Tamamen üç puana kanalize olduğumuzu söyleyebiliriz.” dedi.

"Emre Belözğlu çok iyi bir teknik direktör"

Fenerbahçe'den eski takım arkadaşı Teknik Direktör Emre Belözoğlu ile birlikte çalışma deneyiminden bahseden Rodrigues “Çok iyi bir ilişkimiz var. Birbirimize karşılıklı saygı duyan iki insanız. Emre Belözoğlu ile çalışmak büyük bir keyif. Futbol ortamını, futbolcunun nasıl hissettiğini çok iyi biliyor. Ben zaten Türk futboluna yabancı bir oyuncu değilim. Bu ortamı biliyor olmak da büyük bir avantaj. Emre Belözoğlu ile de başarılıyız. Sürekli gelişimi göz önünde bulunduran iyi bir teknik direktör. Gayet iyi olduğumuzu söyleyebiliriz, daha iyi olma potansiyeline de sahibiz. Soyunma odasında çok profesyonel bir ilişkimiz var. Futbolcunun maç içerisinde nasıl hissettiğini bilen o ortamları yaşamış büyük bir isim. Dolayısıyla onunla çalışmak büyük bir avantaj. Önceden onunla takım arkadaşı olmam bizim teknik direktör-oyuncu ilişki kurmamız açısından bir avantaj. Bunu böyle değerlendiriyorum diyor.” dedi.

"Fenerbahçe için üzücü ama futbolun içinde bunlar var"

Fenerbahçe'nin UEFA Konferans Ligi'nde Nordsjaelland'a 6-1 mağlup olduğu maçı değerlendiren başarılı futbolcu “Maçı izleyemedim, çok geç saatteydi. Fenerbahçe için üzücü bir olay ama bunlar futbolun içinde var.” dedi.