Beşiktaş Süper Liği üçüncü olarak bitirmek istiyor. Süper Lgin dördüncü sırasında yer alıyor. Takımın değeri 143 milyon Euro. Hadi gelin siz maç başlamadan önce bir tahmin yapın desem banko Beşiktaş dersiniz. Ama maç oynanmadan hangi takım olursa olsun sonucunu kimse tahmin edemez. İşte bu gün bu olayı Gaziantepte gerçekleşti. Gaziantep Beşiktaş'a 2 gol atarak galip gelmesini bildi ve üç puanı aldı.

Daha maçın ilk dakikalarında gelen Gaziantep golü Beşiktaş oyuncularını sersemletti. Gol Musrati’nin hatalı pası sonucunda geldi. Adamın sahada maç için hiçbir katkısı yok. Her maçta hata yapmaya devam ediyor. Beşiktaş başkanı onun için “menejeri yoktu aldık” diyor. Bende Başkan keşke almasaydınız çok iyi olurdu diyorum.

Bu Santos da hatalarla dolu bir hoca takım kurmasını bilmiyor. Elinde Demir Ege gibi bir genç ve yetenekli oyuncu var. Taş gibi bir 6 numara ama sahada yok. Niye bu gence sans vermiyorsun. Orta saha birbiriyle hiçbir araya gelmemiş Bahtiyar, Musrati ve Fernandes gibi üç oyuncudan kurulmuş. Topu alan Gaziantepli oyuncular gol pozisyonuna girdiler.

Bahtiyar sol kanat oluncusu onu nerede oynatacağını bilmiyor. Takımda doğru dürüst bir sağ bek yok. Onur da bu takımın oyuncusu değil. Hep yan pas, markaj yedimi hemen geri pas. Bakın bu maçta sağ kanattan yapılan bir tek orta var. Peki, bu takım nasıl atağa kalkacak? İlk maçına çıkan Selçuk İnan Hoca Gaziantepli futbolcuları çok iyi maça motive etmiş.

Helal olsun oyuncularda sahada basmadık yer bırakmadılar, Beşiktaşlı oyuncular top benden gitsinde kime giderse gitsin havasındaydılar. Necip ve Worrall dışında maça asılan kimse yoktu. Cenk kazanılan penaltıyı kaçırınca üzülmedi bile. Yok, yok bu iş böyle gitmez yönetimin bir ana önce önlemler alması gerekir.

“Maç sonu Santos Hoca; “Kimse sucu başkasında aramasın tüm sorumluluk bende. Takımın hocası olarak taraftarımızdan özür diliyorum” diyorsun. Hocam sen Beşiktaş taraftarını daha tanıyamadın sadece özür dilemen yetmez. Önlem almak zorundasın. Saha kenarında iki eli cebinde asık suralta dolaşmanın kimseye faydası yok…

Erkan Özmen | Fotospor