İşte Sarıalioğlu’nun açıklamaları:

“ŞENOL GÜNEŞ GEÇ KALINMIŞ, İSABETLİ BİR KARAR”
Yabancı hoca sevmiyorum. Sevmiyorum derken, buraya birinci sınıf yabancı hocalar gelmiyor. Daha düşük profilli hocalar geliyor. Onlar da ligimizi bilmediklerinden dolayı burada genelde başarısız oluyor. Valerien Ismael de böyle bir tercih oldu. Şenol Hoca kararı geç verilmiş, fakat bir o kadar da isabetli bir karardı. Beşiktaş Şenol Güneş’i getirmekle doğru bir karar verdi, bunu da aldığı sonuçlara baktığımızda görebiliyoruz.

“BEŞİKTAŞ BU MAÇI FARKLI OYNAMALI”
Puan durumuna baktığımızda, Adana Demirspor’un bulunduğu dördüncü sıradan daha aşağı inme şansı yok. Üçüncü sıraya yükselebilmek için ise, Beşiktaş’ı yenmekten başka bir çaresi yok. Ancak Beşiktaş’ı yenerlerse üçüncülüğe ucundan kıyısından tutunma ihtimalleri olur. Beşiktaş’ın ise ligi üçüncü sıranın altında bitirmesi bana göre imkansıza yakın. Beşiktaş Galatasaray’ı yakalayamaz ama Fenerbahçe’yi geçebilir. Bunu yapabilmek için Adana Demirspor maçından galibiyetle ayrılmak zorunda. Adana Demirspor’da tek hedef galibiyet, beraberlik ya da yenilginin onlar için pek bir önemi yok. Adana Demirspor zaten yediğinden fazlasını atmak üzerine oyunu olan bir takım. Beşiktaş bu maçı biraz farklı oynamalı. Kalabalık ve sağlam savunma, hızlı ve etkili kontra ataklarla Adana Demirspor’un savunmadaki açıklarını değerlendirmesi lazım. Beşiktaş kadrosunda bu oyuna uygun oyuncular da var. Sağda Rosier – Redmond, solda Masuaku – Cenk ve ileride Aboubakar… Adana Demirspor’un savunma zaaflarını çok iyi değerlendirebilirler. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bu maçta çok gol olur.

“EN AZ 4 TRANSFER”
Önümüzdeki sezon için Beşiktaş’a çok iyi bir stoper şart. Bunun dışında, defansif özellikleri daha iyi olan ama hücuma da gereken desteği sağlayabilen bir 6 numara lazım. Atiba tipi diyebiliriz ama hücum yönü Atiba’dan daha iyi olmalı. Bunun dışında Ghezzal ne zaman dönecek belli değil. Her iki kanatta da oynayabilen iyi bir oyuncuya da ihtiyacı var Beşiktaş’ın. Bir de forvet arkasında oynayacak, yüzü rakip kaleye bakan, gole dönük bir orta saha… İlk 11’de oynayacak en az 4 oyuncu transfer edilirse, Beşiktaş önümüzdeki sezon Şenol Hoca’yla şampiyonluğun iddialı ekibi olur.

Duhuliye.com