Avrupa kupalarında fırtına gibi esen Beşiktaş, ilk maçta turu garantiye almıştı. Kiev, sürpriz için canını dişine taktı. Önce pozisyonlar verse de tehlikeler yarattı. Ortada sıkışan maçı Aboubakar çözdü. Öyle bir gol attı ki herkesin ağzı açık kaldı. Bu müthiş sayı, geceye damgasını vurdu. Sadece futbol adına ortaya yüksek tempolu mücadele koyan iki takım alkışı hak etti. Ukrayna ekibi evine eli boş döndü. Siyah-Beyazlı ekibimiz yola devam dedi.

Golsüz sıkıntı

Kartal maça atak başladı. Muleka ile üst üste iki net pozisyon buldu. İlkinde Onur, rakip savunma oyuncusu gibi topu çıkardı! Diğerinde top yan direğe takıldı. Bir türlü gelmeyen gol stres yarattı. Gedson, oyunu iki yönde çok iyi oynadı. Rashica sağ, Muleka sol kanatta bindirmeler yaptılar. Ancak her iki oyuncu da final vuruşlarında etkisizdi. Ukrayna temsilcisi, Beşiktaş’ın üstüne gitti. Kalabalık atak denemelerinde bulundu. Pozisyon da buldular. İki takımın gol denemeleri sonuçsuz kaldı. Gerilen sinirler, sarı kartlara kadar uzandı.

Aboubakar öfkesi

Lucescu, Kartal’ın Afrika kökenli oyuncularını maça iyi motive etmiş. Bükreş’teki ilk maçın ardından, “Beşiktaş’a karşı değil. Afrika Milli Takımı ile oynadık..” diyen Rumen hoca, itici güç oldu! Aboubakar 52’de, yarattığı pozisyonda şık gol attı: 1-0. Yıldız futbolcunun, Lucescu’nun önüne gidip sevinç yaşaması dikkat çekti. Konuk ekip, kaybedecek bir şeyi kalmadığı için açık oynamaya başladı. Uzun paslarla Kartal’ın üstüne gitti. Bunu yaparken, geride açıklar verdi. Güneş, anında oyuna müdahale yaptı.

Orhan YILDIRIM / Fanatik