Diyarbakır’daki İskoçya maçının ardından dün gece Gaziantep’te Çekya’ya karşı güçlü bir oyun başlangıcı yapmak önemliydi. Kuntz, yine 3-4-3’ü tercih etti fakat bazı isimleri değiştirdi. Sağ stoperde Samet Akaydın oynarken, Çağlar merkezde kaldı, Ozan Kabak ise sol stoper oldu.

Onur Bulut’un sağ kanat beki olarak göz doldurur bir performansa çıkması dikkat çekiciydi. Çünkü o bölgede Zeki’ye yakın standartlara yaklaşmamız gerekiyordu. Keza Eren Elmalı’nın sol bek rolünü yine doğru oynadığı söylenebilir.

Merkezde Hakan Çalhanoğlu ve Salih Özcan’ın oyunumuza pozitif katkıları oldu. Kaptan Hakan, en iyi milli maçlarından birini oynamış olabilir. Hakan'ın, kulüp standardına çıkması hepimizi olduğu gibi Kuntz’u da gelecek adına umutlandırmıştır. Enes Ünal’ın son 1 yıldaki gelişimi göz kamaştırıcı doğrusu.

Enes'i ikna etmek gerekiyor

Kuntz’un göreve geldiği gün kadrodan çıkardığı Enes’in Getafe’de teknik direktör Sanchez Flores’le yaşadığı dönüşüm milli takımda da devam ediyor. Cengiz Ünder’in pası akıl doluydu ama o pası asiste çevirmek için çok usta bir santrfor vuruşu gerekiyordu. Enes de onu yaptı.

Şimdi sırada önce Kuntz’u sonra hepimizi EURO2 024 yolunda bu takımın birinci santrforu olacağına ikna etmesi lazım. Peşinen söyleyeyim futbol kamuoyunun önemli bir bölümü Enes Ünal’ın saha duruşu, gelişimi ve yeteneklerine bakarak ikna olmaya dünden razı.

Son olarak; Arda Güler’in tezahüratlar eşliğinde oyunu girişi, ilk kez A Milli Takım formasını Gaziantep’te giymesi gecenin en özel anlarından biri olarak tarihe not düşüldü.

Serkan AKCAN / Fanatik