İşte Şahinoğlu’nun açıklamaları:

HER OYUNCUYA ÖZEL PROGRAM

“Herkesin takip ettiği gibi, Beşiktaş sezonun ilk haftasından son maçına kadar fiziksel olarak yeterli - yetersiz tartışmaları arasında bir dönem geçirdi. 13 maç itibariyle fiziksel açıdan yetersiz olduğu çok rahatlıkla görüldü. 9 günlük ara özellikle sporcular için çok uzun bir ara. Şenol Hoca da bu arada takımın olumsuz etkilenmemesi, fiziksel olarak daha da geriye gitmemesi için takıma özel bir program verdi. Oyuncuları gruplara ayırdı ve herkese kişisel bir program yapıldı. Oyuncuların sakatlık durumlarına göre, fizik kondisyon durumlarına göre hepsine farklı program hazırlanarak bunlara uyulması istendi. Şeref Çiçek, Bayram Bektaş ve Eren Şafak takip edecek bunu. Düzenli olarak takip edilecek. Çünkü 9 gün bir oyuncunun kilo alması için de, kilo vermesi için de uzun bir zaman, dikkat etmek gerekiyor. Şenol Hoca da bunun peşinde.”

GEDSON'A EŞLİK EDECEK OYUNCUYA İHTİYAÇ VAR

“Bence Gedson Fernandes’in performansı iyi. Kendisine verilen rol itibariyle Gedson, son iki maçta Şenol Güneş’le birlikte ilk 11’de forma giydi. İki maçın da en iyilerinden bir tanesiydi, derbinin en iyisiydi Beşiktaş adına. Orta sahada Gedson’a eşlik edecek bir oyuncu ihtiyacı var, özellikle hücum hattını daha kreatif bir şekle götürecek bir oyuncuya. Gedson merkezde bu işi yürütüyor. Topu kendi yarı sahasından çıkarıp rakip yarı sahaya taşıyor ama biraz da rakip ceza sahası çevresinde Beşiktaş’ın final paslarını verebilecek, orada yeri geldiğinde skor üretecek bir oyuncuya ihtiyaç var. 

EN AZ 3 MEVKİYE TAKVİYE

Şenol Hoca’nın önceliği, takımı fizik kondisyon anlamında iyi bir noktaya getirdikten sonra takviyeleri biraz savunmaya yönelik yapmak. Sol bek, stoper, ön libero, orta saha, kanat… 5 tane mevki belirli. Bu 5 mevkinin belki hepsine transfer olmayacak ama zayıf olarak görülen, yetersiz görülen mevkiler bunlar. Bu 5 mevkinin en az üçüne transfer bekliyorum. Orta sahada bir oyuncu olabilir, ön libero aynı şekilde. 1 stoper, 1 sol bek, 1 sağ kanat, bu 5 mevkinin en az üçüne takviye yapacaktır Beşiktaş.

BEŞİKTAŞ JOSEF'E TEKLİF YAPAR MI, GÖRECEĞİZ

Josef De Souza Ankaragücü maçından sonra psikolojik olarak bir süreç yaşadı ama onu asıl etkileyen sakatlığı. Kötü yönetilen bir süreçti ama Josef’teki düşüş Ankaragücü maçından dolayı diyemeyiz. Josef’in şu anda da bir sakatlığı var. Sezon öncesi menisküs ameliyatı geçirdi, Josef tam anlamıyla eski sağlığında değil. Dizinde yine bir problem oldu, onu etkiliyor. Diz sakatlıklarında dönüşler kolay olmuyor. Josef dönmeye çalışsa da bazen dizi izin vermeyebiliyor. Sezon sonu sözleşmesi bitecek, sözleşme beklemesi doğaldır. Beşiktaş teklif yaparsa takımda kalmayı isteyeceğini biliyorum ama henüz öyle bir görüşme olmadı. Ankaragücü maçından sonra bir ayrılık açıklaması vardı ama o geçerliliğini yitirdi. Beşiktaş henüz teklif yapmadı. Yapar mı, ilerleyen dönemde göreceğiz ama şu anki Josef De Souza performansı beni “Beşiktaş teklif yapar” demeye ikna etmiyor. 

BU EKONOMİK YAPI TRANSFERİ KALDIRMAZ

Şu an Beşiktaş’ın direkt olarak görüşmelere başladığı bir isim yok. Çünkü Şenol Hoca şunu söyledi: Dünya Kupası arasında bir kamp dönemi geçireceğiz ve sonrasında lig başlayacak. Transfer açılana kadar oyuncuları değerlendirmem gerekiyor ve bu oyuncular üzerine kim gidecek kim kalacak, bunun muhakemesini yapacağız.” Beşiktaş’ın elinde 15 tane yabancı oyuncu var. Beşiktaş’ın önceliği dış transfer yapmak değil, eldekileri gönderebilmek. Montero’yu, Tyler Boyd’u yaz transfer döneminde gönderemedi, bu dönemde gönderebileceğinin garantisi yok. Transfer yapmak istiyor Beşiktaş, yapacağını da düşünüyorum ama Welinton, Montero, Tyler Boyd, belki yaz döneminde transfer edilen ama memnun kalınmayan oyuncuların gönderilmesi gündemde. Önce elindeki oyunculardan kurtulması gerekiyor ki Beşiktaş transfer yapabilsin. 15 yabancı oyuncusu var. 16, 17, 18’i bu ekonomik yapı kaldıramaz.

Duhuliye.com