Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, geçen sezon "Ben gençler hata yapsın diyorum" dedi. Ancak siyah beyazlı yönetim Alanya maçında hatalı bulduğu 35 yaşındaki Yasin Kol'un üstünü çizdi.

"Derbide Beşiktaş bir adım önde" "Derbide Beşiktaş bir adım önde"

Beşiktaş, 3-0 öne geçtiği ancak 3-3 sona eren Corendon Alanyaspor maçındaki puan kaybının faturasını hakem Yasin Kol'a çıkarttı.

Siyah beyazlı kulüp bugün sert bir açıklama yaparak Kol'un bir daha maçlarına verilmemesini istedi. Beşiktaş yönetimi, Kol'un kendilerine karşı kasti hata yapmakla itham etti. Yasin Kol'un Emrecan Uzunhan oyundan atması başta olmak üzere verdiği kararlar Beşiktaş cephesinde tepki çekti.

Çebi: Hatayı genç hakem yapsın

Diğer yandan Beşiktaş'ın bugünkü açıklaması başkan Ahmet Nur Çebi'nin geçen sezon yaptığı açıklamayla ters düşüyor. Çebi, "Türk hakemlerine biz güveniyoruz. Ama bazı maçlar var ki önemli ve kritik maçlar, A-B-C hakemleri var, hiç bırakmıyorlar. Adları hep orada ve adları tecrübeli. Ben gençler hata yapsın diyorum. Bir hakem ataması yapılıyor, neden Ali değil de Veli geldi, cevabı yok. Eski bir hakem olarak her geçen gün kötüye gidiyorsan gençlere yer açmasını bileceksin" diye konuşmuştu. Çebi, geçen  sezon Cüneyt Çakır'ın da aralarında bulunduğu hakemlere yapılan operasyonu desteklediğini ama eksik kaldığını da açıklamıştı.

Ajansspor