Serdar Topraktepe’nin takıma yeni bir ivme kazandırdığına vurgu yapan siyah-beyazlı yönetici, derbiden galibiyetle ayrılacaklarına inandıklarını söyledi.

'KUPAYI KAZANMAK İSTİYORUZ'

Mete Vardar, “Ligde arzu ettiğimiz yerde değiliz. Sezona başlarken iki hedefimiz vardı ancak şampiyonluk yarışından uzaklaşınca tüm gücümüzle kupaya odaklandık. Ankaragücü’nü eleyerek 23 Mayıs’ta final oynamak ve kupayı kazanmak istiyoruz. Ligdeki derbiler camiamız için önemlidir. Fenerbahçe bizim ezeli rakibimiz. Galip gelmemiz camiamız için büyük moral kaynağı olur. Futbolcular, teknik heyet ve yönetim olarak bu heyecanı yaşıyoruz” dedi.

Siyah-beyazlı yönetici, Semih ve Salih’in iyileşmesiyle ideale yakın bir kadroya kavuştuklarının altını çizdi. Mete Vardar, “Sezonun son çeyreğinde tam kadro olmayı başarabildik. Serdar Topraktepe göreve geldikten sonra takıma ivme kazandırdı. Hocamıza güveniyoruz. Bizi hedefe taşıyacağına inancımız tam. Serdar hoca geldikten sonra gençlerin oynama umudu arttı. Gençler idol olarak Topraktepe’yi görüyorlar” diye konuştu.

Derbi için özel prim uygulanmayacağını da belirten Beşiktaş Asbaşkanı, “Normal primimiz olacak. Ayrıca 2 bin 100 taraftarımız statta yer alacak. Taraftar gruplarıyla toplantılar yapıldı. Maçta sonuna kadar takımın yanında olacaklar. Onlardan kalan maçlarda tam destek istedik” ifadelerini kullandı.

milliyet