Ligde kendi sahanda ilk maçına çıkıyorsun. Ligin İlk maçında Karagümrük'e karşı 85'inci dakikada bulduğun golle zor da olsa galip gelmişsin. Bilet fiyatları yüzünden tribünlerde boşluklar var. Yönetim bu boş tribünlere bir çözüm bulmalı, Beşiktaş’a yakışmıyor. Şu an için atılacak en mantıklı adım bilet fiyatlarının indirilmesi yönünde olacaktır

Beşiktaş’ın Pendikspor gibi bir önceki hafta 5 gol yemiş,toplama takıma karşı  kaybettiği  puan kabul edilebilir bir durum değildir.  
 
Beşiktaş maçı kazanacak bir oyun oynamadı, oynadığı futbol keyifsiz, kendi oyun pratiğinden  de çok uzaktaydı.

Beşiktaş'ın takım olarak saha içi enerjisi aşırı derecede düşüktü.
Bu kadar zayıf rakibe karşı  ne oynadığını anlamakta gerçekten zorlandım.
Sahada görev alan oyuncuların yerleri kağıt üzerinde belli; ancak kimin nerede, ne yaptığı belirsizdi. 

Saha üstünlüğü, taraftarın yarattığı  psikolojik üstünlük sende. Maç içinde belli bölümlerde rakibi baskı altına da almışsın; oyunun gidişatı, kontrolü, her şeyi senin elinde. Pozisyonlar bulan taraf da sensin. Maçın son dakikaları hariç geriye yaslanan, tedirgin oynayan, kendi yarı sahasından çıkamayan bir rakiple de oynuyorsun. Bu şartlar çok açık bir şekilde bu maçı senin kazanabileceğini işaret ediyordu ama maalesef bunu Beşiktaşlı oyuncular başaramadı .

Beşiktaş'ın özellikle savunma bloğu ile orta alan arasındaki inanılmaz boşluklar rakiplerin işine yarıyor. 
Stoperler ileriye çıktığında geriye dönmesi zaman alıyor. Bu da kontrataktan rakiplerin önemli pozisyonlar bulmasına sebep oluyor.

Orta alanda oynayan, defansif görünen oyunculara rağmen siyah beyazlılar, maçın ikinci yarısında hem orta alanın kontrolünü eline geçiremedi hem de ikinci topları kaptırıp savunmada sorunlar yaşadı. Beşiktaş'tan sonuç ne olursa olsun böyle bir oyun beklemiyordum.
Rakibini şaşırtacak aksiyonları yeterli sayıda gerçekleştiremedi.

Kabul etmek lazım ki Pendikspor'un hocası dersini çok iyi çalışmış. Beşiktaş'ın oyunu kurmak için bu maçta kullanacağı ayakları belli idi.  Bunların etkili ve çabuk çıkışlarını engelleyerek, verdikleri paslarla ön taraftaki oyuncuları etkili hale getirmesini engellediler.

Futbolda oyun alışkanlıkları, takım düzenleri çok önemli. Ne kadar iyi takım olursanız olun, yapılan oyuncu değişiklikleri dün akşam Beşiktaş’ın yaşadığı gibi bazı sıkıntıları da ortaya çıkarabiliyor.. 

Bunun yanında büyük umutlarla alınan, daha sonra oyuna alınan oyuncuların sahada ne yapmaya çalıştığını anlayamadım. 

Maçın son dakikalarında  şişirme topların dışında bir oyun planının olmaması üzüntü vericiydi. Ne kadar da elinde kısıtlı oyuncu grubu olsa da Şenol Hoca da çok formsuzdu! 

Takımın hala eksik bölgeleri var,  başta stoper olmak üzere bu ihtiyacımız olan bölgelerin bir an önce nokta transferlerle takviye edilmesi gerekiyor.

Haber1903 YouTube kanalına abone olmak için tıklayın

Masis Kuyumcu / Duhuliye