Beşiktaş eski yöneticisi Metin Keçeli, gerçekleşen son Divan kurulu Toplantısı’ndaki yaşananlarla ilgili görüşlerini duhuliye.com’a özel açıkladı

Metin Keçeli şunları söyledi:

Divan toplantısındaki sayın Tevfik Yamantürk’ün yönetim ve başkanla ilgili söylediklerini aklım, havsalam almıyor. Ben sayın Yamantürk ile eski yönetimler içinde görev aldım, zaman zaman aramızda küslük ve kırgınlıklar olmuştur ama hepsini geride bıraktık, son zamanlarda sayın Yamantürk kendi kendine bir şeyler yazıp, söylemeye çalışıyor bunları bir düzeltmesi gerekir.

“Onlarla arkadaş olmam, dost olmam” ne demek? Nasıl ifadeler bunlar anlamıyorum.

Ben sayın başkana oy vermiş birisi değilim, benimle aynı yönetimde yer alan ve hapis ceza uygulanan sayın Serdal Adalı’ya destek verdim bunuda sayın Ahmet Nur Çebi’ye söyledim ama sonuçta kongre üyelerinin oylarını alarak başkan seçilmiş, görevini yapmaya çalışan birisi ve bugün çayışanlar, futbol takımı maaşlarını gününde alıyorlar, göreve geldiklerinde herkes mevcut durumu biliyordu. 

Bugün maaşını günüde almak demek, manevi bir doping demektir. Evet! Bugün bazen istediğimiz sonuçları alamıyoruz ama sabretmeliyiz.

Buradan yönetime, sayın başkana, ikinci başkana sesleniyorum bu konuyu hemen kapatmalılar ve cevap verme yarışına girerek konuyu gereksiz uzatmamalılar. Bir üyenin ihracı konusunda ikinci başkan Engin Baltacı ve Disiplin kurulu başkanı Ahmet Akpınar bir polemik içine girmişlerdi sonra hemen konuyu belli bir düzeyde bitirdiler. Bu konular uzatıldıkça Beşiktaş için zarar verir. Dünya Kupası arasında takımı toparlamak, yarışın içinde olmak ana hedeftir, bu gereksiz tartışmalar zarar verir.

Bugün maddi anlamda da toparlanmaya çalışıyoruz bu işler kolay değil mesela sayın Süleyman Seba döneminde çok zor zamanlarda muhteşem işler yapıldı, rakiplerimiz geldiğinde tesislerimizi görünce hayranlık içinde kalıyorlardı.  Eskiden Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray çok zor maddi dönemler yaşadılar, o zamanlar kulüplerin telefonları borçlardan dolayı kapanırdı, bugün bu kulüplerimiz başka bir boyutta yarış içinde olmaya çalışıyorlar. 

Mevcut başkan ve yönetimi ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar.