Fuat Akdağ şu ifadeleri kullandı: 

Benim derbilerde söylemek istediğim ilk şey heyecanlanıyorum, Beşiktaş ile Fenerbahçe oynayacak bizde seyredeceğiz inşallah güzel, eğlenceli bir maç olur diye geliyor aklıma ama genelde eğlenceli maçlar olmaz bizde derbiler nedense.

Bu sefer olacak. Derbinin favorisi olmaz sözü doğru Türkiye’deki derbiler için konuşursak öyle. Evsahibi takımların bir ağırlığı olur ama bir favorisi varmıdır? Diye sorduğun zaman bende böyle derim evsahibinin bir adım önde ama ne olursa olsun bizde Türkiye’de derbilerin favorisi olmaz diye de ekliyorum.

'NE ALGORİTMASI ALLAH AŞKINA'

Dün açıklandı futbol federasyonumuzun algoritması hakemi açıkladı Volkan Bayarslan… Ne algoritması Allah aşkına artık ben hakikaten kızıyorum bu tür en basit tabirle aldatmacalara, kimi kandırıyorsunuz, çocukmuyuz? Ne demek algoritma.

Algoritma açıklayacaksa sizin ne işiniz var? Size ne gerek var? Bizde biliyoruz algoritmanın ne olduğunu…

Algoritmaya ihtiyaç var, şimdi bu yanlış anlaşılmasın tabiki bu performans değerlendirmesi için bunlar yapılıyor, yazılımlar var bütün ülkelerde çağdaş bir sistem bu tabiki olacak, kullanacaksın ama karar verici algoritma değil…

'KUNTZ DA BÖYLE TARTIŞILIYOR'

Şunlar önemli Valerien İsmael maçı kaybederse gider mi? Kalır mı? Tartışması var. Bu maçın favorisi ağırlıklı olarak Beşiktaş, niye kendi sahasında vesaire… Peki o zaman neden Valerien İsmael gidiyor maçın favorisi haline getirilmişse? Niye getirdiniz Valerien İsmael’i? Bunu kim halledecek? Bu tür tartışmaları kim sona erdirecek? Nasıl olacak  bu iş?

Kuntz’da böyle tartışılıyor, Türkiye’deki futobl tartışmaları  doğrudan yanlıştan bağımsız bir şey söylüyorum, neye göre tartışdığımızı bilmiyorum hep böyle anlık… Niye getirdiniz, getireni neden konuşmuyoruz da Valerien İsmael tartışması açılıyor derbi öncesi.

'İLK YAZACAĞIM İSİM BATSHUAYI OLUR'

Sezon öncesi gönderilmesi gündeme gelmişti, daha maçlar başlamamıştı. Jesus’un yerinde olsam bu maça özgü Batshuayi’yi ilk yazacağım isim olur rekabete uygun tavır olur, hoşta bir şey olur. Batshuayi’de yetenekli oyuncu gol atarsa enteresan bir durum ortaya çıkar, futbolda var bunlar… Ama Jorge Jesus’un kadro yapılanmalarında bunu ön göremiyorsun belli değil, bir şey diyemiyoruz…