Demirtaş yaptığı açıklamada..

''Ghezzal ve Aboubakar Beşiktaş'a  önemli katkılar yapmış önemli başarılar elde etmiş Şampiyonluk yaşamış oyncular. Ghezzal'ın başlı başına kahramanı olduğu bir şampiyonluğu var Beşiktaş'ta. Sonraki sezonda da çok iyiydi iki tane çok iyi sezonu oldu Beşiktaş'ta Ghezzal'ın. Ama son dönemde birisi sakatlıklardan birisi mentalite olarak yani kafa olarak Beşiktaş'tan kopmasından dolayı katkı sağlayamıyor. 

Aboubakar ve Ghezzal'ı  en azından ligin sonuna kadar Beşiktaş oynatırsa hem bu oyunculardan çıkması daha kolay olur. Ghezzal'ın zaten kontratı bitiyor Aboubakar'dan çıkması da daha kolay olur. Hem de lig'deki üçüncülük yarışında ve asıl önemlisi yolun iyice kısaldığı Türkiye kupası'nda 3 maçı kaldı Beşiktaş'ın kupa kazanması için. Ve önünde Istanbul darbesi yok bu yolda yürürken. O yüzden asıl hedef orası olacaktır. Burada katkı verir mi bu iki oyuncu? Açıkçası ben Ghezzal'ı Aboubakar'dan ayırıyorum olumlu anlamda. Çünkü Ghezzal'ın hiçbir zaman problemi Beşiktaş'tan kopmak olmadı. Kafa olarak ve sakatlık olarak nedenleri oldu. Sakatlıktan bir türlü dönememesi asıl problemi oldu. Ghezzal Son iki sezondur düzenli olarak dönemiyor . Problem buydu ama sahaya çıkabildiği zaman Fiziksel olarak kendisini biraz daha iyi hissettiği zamanlarda elinden geleni yaptığını ben hissediyorum. En azından dışarıdaki gözlemimiz bu. Ben maçlara baktığımda Ghezzal'de  bir çaba görüyorum. Aboubakar'da  o çabayı görmüyorum. Hele ki Beşiktaş yarıştan kopunca Afrika Kupası yaklaştıkça çok bariz bir şekilde Aboubakar'da ikili mücadele girmeme isteği mi? Hava topuna çıkmaya tenezzül etmeme isteği mi?. Hatta bazen top ayağında bile tutmuyor eskiden  topu tutardı sırtına stoper alırdı  iki pas verirdi. Şimdi  umrunda değil görüntüsü var. O yüzden bence Aboubakar'a verilecek süre artık bile bile lades olur. Artık burada bir zarar hesabı yapması lazım Beşiktaş'ın. Ama Ghezzal için aynı durum geçerli değil. Hele ki bu sözleşmesindeki madde kaldırılınca  Feyaz Hoca açıklamıştı. O maddenin kaldırılması bence iki taraf için de gayet mantıklı oldu. Çünkü  bundan sonra Beşiktaş'ta devam etmeyecekse bile oynayarak sezonu kapatmış olacak. 

Bu madde kaldırdığı için tekrardan eski günlerime biraz dönebiliyorum hissini verir vererek sezonu kapatmış olacak. Bu da onun bundan sonraki kontratında etkili olacak. Hatta belki Beşiktaş'ın da kafasını karıştıracak ki o da ayrı bir tartışma konusu. Onu artık ligin sonunda konuşuruz.  Raşit de hala soru işaretli bir oyuncu. Evet elinden geleni yapıyor ama son sakatlıklarla çok da güvenilir gibi değil o ayrı konu. Onu sezon sonunda değerlendiririz. Ama lig'in geriye kalan maçlardaki ilk 11'lerinde döneceği aşikar ve bence dönmeli de. 

Hazırlık maçında şahane bir gol attı. Karagümrüğ'e karşı klasik soluna çekti. Uzak direğe iç ağlara doksana yolladı.  Ghezzal sadece hazır ama başarılı değil. Dediğim gibi Galatasaray derbisi oyuna girdikten sonra aslında tam da Beşiktaş'ın ihtiyacı olan yeniden biraz kıpırdanmış Ghezzal'a çok ihtiyaç var görüntüsünü görmüştük. Çünkü Beşiktaş'ın hücum hattında asıl işi kilit pas atmak olan adam yok. Birinci özelliği kilit pas ve yaratıcı pas atacak adam yok. 

Muchi bu potansiyele sahip herkesin ondan  Gelecek için çok yüksek beklentisi var benimde. Her şeyi bir arada yapabiliyor olması  Çift ayakla şut atabiliyor olması, adam eksiltmesi, dripling yapması, evet kilit paslar atması önemli. Ama bunların hiçbirini kusursuz anlamda yapamıyor.  Belki gelecekte geliştikçe, yeteneklerini ilerlettikçe  komple bir on numaraya dönüşebilir. Ama daha zamanı var. Ama Ghezzal iyi olduğu zamanlarda hatta bu sezon süre aldığı zamanlarda asıl mesleği final pas atmak olan oyuncu ne demek onu gösteriyor.  Aslında bu görüntüsü tesadüf değil  çünkü bu adam bu işi biliyor ve kalkan maddesiyle birlikte ilk 11'e kesinlikle dönecektir. Ve burada da Beşiktaş önemli bir eksikliğini giderecek bence. Çünkü  yokluğunda ne kadar iyi bir oyuncu olduğu görüldü.

Birde  Semih Kılıçsoy' da nihayet final pas atabilecek bir oyuncuyla buluşacak. Çünkü Semih Kılıçsoy
Beşiktaş'ta attığı gollerde  işin zor olan kısmını yaptı. Çoğunlukla kendisi yarattığı pozisyonlarda adam eksilterek rakibin omzuna omuz vurarak, Uzaktan şut atarak ters ayakla veya sağ ayakla kendi ekmeğini taştan çıkartarak bu golleri attı. ''