İşte ikilinin açıklamaları:

Mahmut Alparslan: "Rachid Ghezzal önemli bir parça. İstanbulspor maçında oynadığı süre içinde önemli işler yaptı ama onun devamlılığı önemli. Uzun bir dönem 90 dakikaları, maç temposu yok. Kolay değil bu işler, hemen gelip de. Ama Ghezzal'den faydalanabildiğin kadar faydalanacaksın. Fenerbahçe'de de Beşiktaş'ta da o taraf iyi gidiyor. Onur'un da katkıları çok fazla, klasik bir sağ bek gibi gitmiyor. Milli Takım'da lig performansının aşağısındaydı. İlk defa oynuyor, kolay değil, bir de önemli bir maç, puan maçı, tam tutmadı orada. Onur - Ghezzal anlaşır, İstanbulspor maçında statta olduğum için çok net gördüm. Fenerbahçe'de orada yüzde 99 Ferdi oynayacak, sol tarafta adam yok çünkü. İki tarafın da hem etkili ayakları var, hem etkisiz yönleri var. Fenerbahçe'de santrforda kimle oynayacak..."

Haldun Domaç: "Şenol Güneş, "Onur Bulut bu ligde en beğendiğim oyuncu" demişti. Hem Masuaku, hem Rosier için de zaman zaman yetersiz olduklarına ilişkin açıklamalar yaptı. Masuaku kendini bir şekilde kabul ettirdi, Rosier o çabayı gösteremedi. Rosier ve Ghezzal'ın geçmişte çok iyi performansları olduğunu biliyoruz. Bu alışkanlıklar oynaya oynaya oluşuyor. Onun için bize 3-4 haftalık bir süre lazım, o süre sonunda Onur'la Ghezzal nasıl oluyor, konuşuruz. Ghezzal konusunda Ümraniye'ye karşı oynamış, hazır mı dersen şu an yüzde yüz hazır değil ama şöyle bir gerçek de var, böyle bir deplasmana gittiğinde elinde bu kadar sonucu değiştirebilecek bir oyuncu varsa kullanırsın. Fiziksel olarak çok aşağıda değilse kullanır, yoksa hamle oyuncusu olarak kullanır. İstanbulspor'a karşı 11 başlatmak, Kadıköy'de 11 başlatmakla eşdeğer değil. 

Beşiktaş'ın santrfor mevkileri iyi ama Fenerbahçe'de kim oynayacak, üçü de sakat. Valencia eğer çok büyük bir sıkıntı olmayacaksa oynamayı düşünüyormuş. Olağanüstü bi durum olmazsa oynayacağını düşünüyorum. Oynamak istediği ve sakatlığının ağır kısmını da atlattığı söyleniyor. Beklerde Samuel ve Ferdi olur."

Mahmut Alparslan: "Durağan bir maç olmaz, Fenerbahçe saldıracak. Beşiktaş topun arkasına geçer, o itmeleri iyi yapıyorlar. Oynarsa Valencia çok etkili olur, Beşiktaş'ın stoperi Colley'i ilk defa etkili bir takıma karşı göreceğiz. Hep hücumda olan bir takımda oynadı. Şimdi sana gelebilecek, ceza sahasına fazla girebilecek bir takımla oynayacak. Beşiktaş orta sahayı toparlamaya çalıştı ama Hadziahmetovic falan çok geriden, yavaş çıkıyor oyuna. Beşiktaş gibi içeride dışarıda aktif ve agresif olan takımın topçusu gibi gözükmüyor. 

Beşiktaş'ta sol önde Cenk oynar, orta saha Salih Gedson Amir. En büyük sıkıntısı orada." 

Duhuliye.com