Kartal Yiğit;
Ghezzal Beşiktaş için önemli bir oyuncu. Vazgeçilmeyecek bir oyuncu. İyi bir Ghezzal'i her teknikdirektör ister. Şenol Güneş'te bir an önce dönmesini istiyor ama geçen sene o sakatlığından sonra bir türlü o fiziki anlamda kalitesini ortaya koyamadı.

Çok erken sahaya döndü, kendi isteğiyle erken döndü tam hazır olmadan döndü ve neticede yine sakatlanarak bütün bir sezonu heba etmiş oldu. Şimdi aynı sıkıntıyı  Beşiktaş yaşamak istemiyor. Şenol Güneş çok fazla aceleci davranmıyor. Milli ara oldu ekstra çalışmalar yapıyor, ama ben hâlâ Ghezzal'in ilk 11 konusunda tereddütlerim olduğunu söyleyebilirim.

Şenol Güneş'te böyle düşünüyordur çünkü Ghezzal daha çok tekniğiyle oynamayı seven bir oyuncu yani dar alanda şık hareketlerle çok kolay adam eksiltebilen bir oyuncu.

Şenol Güneş yavaş yavaş kadroya almaya başladı. Acele edilirse yine eski sakatlığının nüksetme olayı var. Bu dönemin adım adım geçileceğini düşünüyorum. 

Beşiktaş'ta 10 numara dediğimiz merkez orta sahada hücuma dönük orta saha ismi devamlı geçiyordu. Birçok oyuncunun adı telaffuz ediliyordu. İyi bir Ghezzal'in buralarda da iş yapabileceğini düşünüyorum. Kenarlarda oynamayabilir Rebic ve Rashica geldi, Cenk var yavaş yavaş geliyor. Nerede oynatacaksınız Ghezzal'i? o 10 numara pozisyonundaki sıkıntıyı teknik olarak bakıldığı zaman giderebilecek bir oyuncu ama uzun bir süredir de oynamıyor. Kafalarda soru işareti var ne yapabilir diye. Şimdi zorlu fikstür başlıyor.Trabzon'a gidecek, Brugge deplasmanına gidecek üst üstte zorlu maçlar var. Bu üst üstte zorlu maçlarda Ghezzal kaldırabilir mi? benim şu an itibariyle kafamda soru işareti var.

haber1903 youtube kanalına abone olmak için tıklayın..