"Beşiktaş evinde gibi değil"

Rıdvan Dilmen, "İlk yarıda 6 ofsaytı oldu Beşiktaş'ın. Son iki haftada 24 tane ofsayt pozisyonu. 7.'de karşı karşıya kalabilir. Saha parselasyonu Fenerbahçe'nin daha güçlü. Kendinden emin ve pozisyon bilgileri daha çok. Beşiktaş taraftar desteğine rağmen evinde gibi değil, Fenerbahçe'nin hatalarıyla kontra atak deniyor." ifadelerini kullandı.

"Fenerbahçe tarafsız sahada oynar gibi"

Dilmen, "Fenerbahçe rakibi uzun oynamaya sevk ediyor. 2. bölgeye Fenerbahçe hakim. Fenerbahçe bir deplasman gibi değil de tarafsız sahada oynar gibi. İki tane Fenerbahçe pozisyonu var, Crespo ve Valencia. Altay'ın çıkardığı top yok." açıklamasını yaptı.

"Maçın başında sarı kart göstermeyeceğim diye bir kural yok"

Karşılaşmanın hakemi Volkan Bayarslan hakkında konuşan Dilmen, "İlk yarıda 19 tane faul ciddi sayı. Kafada 0-0 olan hakemler vardır. İlk yarıda 2 sarı kart çıktı, Crespo ve Masuaku'ya. Weghorst'un tartışmasız sarı kart. Pedro'nun gelişi sarı kart. Szalai'nin omuzu sarı kart. Maçın başında sarı kart göstermeyeceğim diye bir kural yoktur, göstereceksin." dedi.

"Volkan Bayarslan ilk derbisini kazasız belasız atlatmak istiyor"

Sözlerine devam eden Dilmen, şunları kaydetti: "Volkan Bayarslan ilk derbisini kazasız belasız atlatmak istiyor. Weghorst'u görmedi mi, Szalai'nin omuzuna verebileceğini bilmiyor mu? Valerien Ismael'in itirazını, Pedro'nun çift ayak atlamasının kart olduğunu görmüyor mu?"

Rıdvan Dilmen, "Pedro bugün çok kötü. Çok yetenekli olduğunu biliyorum. Hala kilosunun ve formunun daha yerinde olmadığını düşünüyorum. İkinci yarı Batshuayi değişikliğine gidebilir. Beşiktaş sadece devre arası oyunu rakip yarı alanda belki geriye düşerse yığmaya çalışcaklar. Tedirgin oldular. Kenardaki oyuncuların ofsayta dikkat etmeleri gerek. Fenerbahçe'nin 2,5 maçta 25 ofsayta düşürmesi dezavantaja çevirmek için Beşiktaş için fırsat olabilir. Çünkü Beşiktaş'ın başka silahı gözükmüyor." dedi.

"Son yıllarda gördüğüm en kötü derbilerden biri"

Golsüz sona eren 90 dakika sonunda Rıdvan Dilmen, "Son yıllarda gördüğüm en kötü derbilerden biri. Pozisyon fakirliği var. Psikolojik faktörler oyunun gidişatını etkiledi. Son yıllarda ev sahibinin bu kadar üstün oynayamadığı bir derbi görmedim." şeklinde konuştu.

"Ghezzal kütüphaneye dönen tribünü canlandırdı"

Beşiktaş tribünlerini ve maçı değerlendirmeye devam eden Rıdvan Dilmen, "Ghezzal kütüphaneye dönen tribünü canlandırdı. Osayi'de biraz oynamamaya bağlı kapris ve enerji düşüklüğü gördüm. Adil bir sonuç çıktığını söyleyebilirim oyun açısından." ifadelerini kullandı.

"Kaybetseydi Valerien Ismael giderdi"

İki takımın da teknik adamlarını yorumlayan Dilmen, "Valerien Ismael, mağlup olsam ben gidebilirdim diyor, Jesus 2-0 mağlup olsa öyle bir durumu yok. Ama Valerien Ismael tartışılacaktı. Hatta kaybetseydi Valerien Ismael bence giderdi. O kadar da iddialıyım... O tedirginlik Ismael'de de vardı, rahatladı." açıklamasını yaptı.