Mustafa Sapmaz, övgü dolu sözlerle Beşiktaş'ı yorumladı:

Savunmadan en uçtaki oyuncuya kadar olması gereken,  beklenmesi gereken şey bu ve Weghorst’ta bu dinamizmi, hücum hattında başlatan kişi. Kaptırdıkları anda savunmaya katkı veren, topu kazandıktan sonra paslaşmalarla koşularla topsuz oyunun içinde sürekli takıma yardım eden, o dinamizmin temel direklerinden bir tanesi olduğu gösteriyor.

Del Alli gibi bir dünya yıldızı oyuncu alınsada bence Weghorst taraftarın gözünde hep bir numarada başka yerde olacak.

Del Alli geldikten sonra üçlü oynadılar herhalde bundan sonra böyle devam edecek. İki oyuncunun önünde Del Alli ya da bir savunmacının sağında, solunda iki orta saha oyuncusu olsa da orayı üçlü kurgulayacak.

“Ghezzal’ın tempo ayarlayan oyuncu olacağını düşünüyorum”

Muleka, N’Koudou, Weghorst orta sahadan oyuncular, sürekli giden ve tempo oyununun içerisinde yani topun bir durduğu oyun ortaya çıkmıyor. Böyle bir oyunda gücünü de belli bir sürenin içerisinde kullanan, 3-0 yaptıysa rahatlayan ama onun içerisinde şöyle bir şey var 3-1’e geldikten sonra bir pozisyon var 3-2 olsa alanya’daki 3-3 tecrübesiyle beraber yine son bölüm sıkıntılı geçebilirdi bu kadar oynadığı bir maçta. O yüzden Ghezzal’ın ben tempo ayarlayan oyuncu olacağını düşünüyorum" sözlerini dile getirdi.