Beşiktaş'ta önceki gün yapılan antrenmanda sakatlanan Weghorst'tan iyi haber geldi. Bugünkü idmanda takımla birlikte çalışan Hollandalı yıldızın, görev verilmesi halinde Başakşehir maçında takımdaki yerini alabileceği belirtildi.

Beşiktaş'ta hücum hattının bir başka yıldızı Rachid Ghezzal'in durumu da merak ediliyor. Ligin 2. haftasındaki Alanyaspor deplasmanından bu yana, 3 maçtır süre alamayan Ghezzal bireysel çalışmalara başlasa da sakatlığının nüksetme riskine karşılık dinlendiriliyor.

Geçtiğimiz haftaki Ankaragücü maçında maçın geniş kadrosunda olmasına rağmen oyuna alınmayan Ghezzal için Başakşehir maçında da aynı senaryo düşünülüyor.

Darbeye bağlı sakatlığının tam olarak iyileşmesi adına Başakşehir maçında da dinlendirilecek olan Ghezzal'in, mücadeleye yine yedek kulübesinde başlaması ve oyunun gidişatına göre, mecbur kalınmadığı sürece görev almaması bekleniyor.

Başakşehir maçının ardından İstanbulspor ile karşı karşıya gelecek olan Beşiktaş'ta nispeten rahat görülen bu maç da Ghezzal için dinlenme fırsatı olarak görülüyor.

Beşiktaş'ın Başakşehir ve İstanbulspor maçlarında sakatlık ve ceza haricinde N'Koudou, Muleka ve Weghorst'tan oluşan hücum hattını bozması beklemezken, Redmond ve Cenk Tosun olası bir rotasyon için Beşiktaş'ın elini güçlendiriyor.

İstanbulspor maçından sonra girecek milli arada Dele Alli, Ghezzal gibi yıldızlarının antrenman eksiğini tam olarak gidermeyi planlayan Beşiktaş'ta yıldızların sahaya geri dönüş maçı olarak Fenerbahçe derbisi gösteriliyor.

Duhuliye.com