Serdar Ali Çelikler;

Galatasaray ilk defa gerçek bir deplasmana gidecek bu anlamda da merak ettiğim bir maç olacak.

Mustafa Demirtaş;

Beşiktaş’la birde deplasmanda özellikle karşılaşmaması gereken en formda zamanında karşılaşacağını düşünüyorum. Ghezzal tam istediği dönemedi ama Beşiktaş’ın iyi bir oyunu var hele ki bu tip maçlar için dahada iyi oyunu var. Galatasaray direncini kıracak Beşiktaşlı oyuncular var Salih, Hadziahmetovic, Redmond gibi heleki iç saha avantajı ile bence Galatasaray zor bir maça çıkacak. İyi bir derbi olacak hücum silahı her iki takımında çok güçlü.

Serdar Ali Çelikler;

Gollü bir derbi bekliyoruz. Golcüler dışında kaleciler, defans hatları çok iyi.

Mustafa Demirtaş;
Skor ne olursa olsun mesela 40. Dakika her sonuç olabilir, hiç belli olmaz, maç akışında her şey olabilir.

Serdar Ali Çelikler;
Galatasaray bir kere atak oyunu oynadı, Fenerbahçe deplasmanında ve iyi bir plandı belki bu maçta da öyle bir şeyler yapabilir ama Beşiktaş’ta öyle kör gözüne parmağına hücum edeyim, saldırayım takımı değil. Şenol Güneş kurt bir teknik direktör. Durumu görecek, tespit edecektir, derbi oynamasını bilen çok oyuncu var. Bana göre Ghezzal olmaması artı puan.

Mustafa Demirtaş;

Ghezzal kadroda olsaydı bile ilk onbirde olmayacaktı çünkü Beşiktaş iyi bir Ghezzal sahalara dönene kadar oyun sistemini buldu ve böylede oynacaktır. Cenk Tosun, Aboubakar arkasında Redmond üç orta saha derbi içinde bence iyi bir formasyon olacaktır.

Serdar Ali Çelikler;
Salih’in müthiş performansının altını çizmek zorundayız. Gedson’da da bir kıpırdanma var. Hadziahmetovic’in ise hâlâ olmadığını düşünüyorum ama onda da pres direncini kıracak özelliği var. Onur sağ tarafta diğer tarafta Masuaku imzayı attı artık kafasıda rahatlamıştır. Beşiktaş’ın onbiri fena değil değişikler ise Galatasaray lehine olur.