İşte Sarıdağ'ın açıklamaları:

"ÜLKEMİZDEKİ KONTRATLAR ŞEFFAF DEĞİL"

Onur Bulut transferi Bosman yasasıyla ilgili bir durum. Bosman yasası çıktığı günden beri, kulüpler arasında bu tür sıkıntılar maalesef yaşanıyor. Gazetelerde "ikinci Oğulcan vakası" gibi başlıklar vardı ama ben bu iki durumun detaylara girdiğinizde biraz daha farklılıkları olduğunu düşünüyorum. Tabi tam net olarak bilmiyoruz çünkü ülkemizdeki transferler, kontratlar çok şeffaf değil. KAP'a ne bildirildiyse onu görüyoruz. Burada oyuncunun isteği çok çok önemli. Yetkili bir imza olduğu söyleniyor ki öyle olmasa TFF zaten bunu onaylamaz, lisansı çıkmaz. Öncelikle oyuncu oynayacak. Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nda kaybeden olursa miktar neyse onu ödeyecek, bilirkişiler belirleyecek zaten. Benim şahsi fikrim, bunlar çok çok öncesinden yapılmış görüşmeler. Nasıl olsa sezon sonu serbest kalma maddesi var, onu devreye sokarız" düşüncesi... Hatta sezon sonu
sözleşmesi bitecek bazı oyuncularla Beşiktaş dışındaki diğer kulüpler de görüşüyor. Yabancı futbolcular da var hatta. Bunlar tamamen Bosman kanununun getirdiği durumlar. Bu iş her iki kulübü de, hatta oyuncuyu da memnun edebilecek şekilde çözülmeli. Deprem oldu, acılarımız var, bunu fazla günyüzüne çıkarmadılar. Deprem öncesinde olmuş gibi duruyor. O nedenle bunu bu şekilde günyüzüne çıkartıp da gereksiz bir kaosun, tartışmanın içine sokmadıkları içi ben aslında her iki kulübün yönetimlerini de kutluyorum. 

"EL SHAARAWY BİR SONRAKİ SEZONA"

El Shaarawy de sezon sonu bonservisi elinde olan oyunculardan biri. Dolayısıyla Beşiktaş yönetimi daha erken getirebilmenin hesaplarını yapıyor. Hem bu sezonu kurtarmak, şampiyonluk yarışındaki son şansını, son kozlarını oynayabilmek için bu tür transferleri yapıyor, hem de bir dahaki senenin yapılanmasını yapmak için bu isimleri gündeme getiriyor. Transfer 5 Mart'a kadar uzadı ama benim tahminim bir dahaki sezon için El Shaarawy ile şimdiden anlaşma sağlanabilir, çünkü Roma'nın mali isteklerini karşılamakta zorlanabilir Beşiktaş.

"GHEZZAL'IN YERİ DOLMADIYSA BUNU SORGULAMAK LAZIM"

Beşiktaş'ın bu sezon yaşadığı en büyük sıkıntılardan biriydi, Ghezzal'in olmayışı. Bu da şunu gösteriyor, takımlarda asla ve asla bir kişiye bağlı planlar olmaz. Bu işin sakatlık tarafı, ceza tarafı, birçok sıkıntısı da var. O yüzden Ghezzal'in yerini dolduramadıysa bir kulüp, bir futbol aklı, bunu bir sorgulamak lazım. En önemli nokta bu Beşiktaş için. Diğer birçok kulüpte de oluyor bunlar. Aynısından iki tane bulamazsınız tabi ki ama bir alternatifinin olması önemli.

"N'KOUDOU VE SAISS AYRILMAK İSTİYOR, ÇÜNKÜ..."

Dünkü hazırlık maçında goller Beşiktaş'ın sağ tarafından gelen goller, yani Rosier ve Ghezzal. Beşiktaş'ın son 3 senesindeki en önemli noktası sağ. Şampiyonlukta da bu ikilinin çok büyük payı vardı. Bu ikili birbirini tamamlayan ikili. Bence bu sevindirici. Ghezzal'in golü güzel, Rosier gol attı tamam ama bence bu ikilinin verimli olması Beşiktaş teknik heyetini sevindiriyordur diye düşünüyorum. Sezon sonuan kadar bir aksilik olmaz, Rosier - Ghezzal ikilisi devam ederse, Beşiktaş'ın depremden önceki oyun kimliği, oyun anlayışı çok daha güçlü bir hale gelir diye düşünüyorum. Devre arasında en önemli transferlerden bir tanesi Ghezzal diyebiliriz. 

Şenol Güneş'in sistemine uymuyor diye bir şey yok, N'Koudou ve Saiss her sisteme uyabilecek oyuncular. Fakat bazen doku uyuşmazlığı yaşanabilir. Bu iki oyuncu, özellikle Saiss Valerien Ismael'in çok istediği oyunculardan biriydi. O iki sistemin arasında gidip geldiler bu oyuncular. Souza da onu yaşıyor, o da onu yaşadığı için gitti. Hoca değiştirilebilir, hoca değişiklikleri bütün dünyada var ama iki hoca arasında ve iki hocanın sistemleri arasında siyahla beyaz kadar fark varsa böyle sıkıntılar da yaşanabiliyor maalesef. Sistemden sisteme geçmekten doğan bazı sancılı durumlar oldu. Oyuncuların gitmek istemesi bundan dolayı. Bu sancıları yaşıyor Beşiktaş yönetimi. Transfer alışmalarına baktığımızda sanki Beşiktaş'ın bir dahaki sezona hazırlanıyormuş gibi verdiği görüntü bundan kaynaklanıyor.

Duhuliye.com