“Giresunspor maçı gerçekleriyle Trabzonspor maçı nasıl geçer?”

Beşiktaş için Giresun deplasmanı çok önemliydi çünkü üç tane puan kaybı olan maçın arkasından Giresun’da da bir puan kaybı olduğu takdirde sıkıntılar dahada fazlalaşacaktı. Tenkitler olumsuz yönde yıpratıcı olarak daha yüksek boyutlara gelecekti. O bakımdan Giresun maçını almak çok önemliydi yani üç puanla dönmek çok önemliydi. Beşiktaş, Giresun’da bunu başardı üç puanı aldı ama iyi ve kötü oynadığı dakikalar oldu. Genelde beğenilmedi , Valerien İsmael yine tenkit ediliyor, edildi olabilir herkesin tabiki görüşüne saygı duymak lazım.

Valerien İsmael ligin başından beri tenkit ediliyor. Çünkü hakikaten yaptığı hatalar var özellikle tutarsız olarak futbol sistemini değiştirmesinde, oyuncu değişikliklerinde, takım tertiplerinde bazı hatalar yapıyor. Beşiktaş’a şu an puan olarak bakarsak ligin ikinci sırasında 18 puanla. Öyle üzülecek, sıkılacak moral bozacak  çok şey yok. Beşiktaş taraftarları ileri dönük olarak düşündüklerinde takım ıçok iyi görmediklerinden dolayı tenkit ediyorlar. İstenilen sezonun ilk maçlarındaki özellikle 45 dakika oyununu bekliyorlar. Taraftarlar son maçlara baktığımızda haklılıar.

Takımın sorumlusu Valerien İsmael olduğu için o tenkit ediliyor.

Şu an lige baktığımızda her şey eski bir reklam gibi “birbirimizden yok farkımız, Osmanlı bankasıyız” diye bir reklam vardı aynı şu an yukarıdaki ilk 7 takım puan kaybı yapıyor, kötü oynayan, düşüşe geçen takımlar var. 

İlk 7 takıma baktığımızda puanı alanlar, şampiyonluğu kovalayanlar zaten büyük ihtimalle fikstrüre baktığımızda ilk 7 takım ile diğerleri arasında kopma olacak. Bu hafta Beşiktaş’a yaramıştır. Bütün takımlar Beşiktaş’a çalıştılar. Beşiktaş çok iyi oynamasada aldığı üç puanla avantaj sağladı. Rakipleri Fenerbahçe dışında puan kaybettiler. Beşiktaş adına kazançlı bir hafta diyebiliriz.

Oynadığı futbola gelince Giresun’da ancak bu kadar oynanırdı. Kapalı ve fizik gücü yüksek bir takıma karşı oynadınız. Aynı zamanda üç puan alman gerekliliği baskısı altında oynadığın için yinede Beşiktaş Giresun’dan üç puan alarak başarılıdır. Bu futbol ilerisi için yetmez. Daha çok mücadele, organize bir futbola bunun için tecrübeli ve organize olabilien futbolcuların ortaya çıkması lazım. 

Ofansif futbolunu zenginleştirmesi lazım. Weghorst daha çok gol pozisyonu içinde olmalı. Beşiktaş’ın performansı iyi olmayan futbolcuların bunu iyileştirmesi lazım. Kim bunlar? Del Alli, Josef, Muleka, Weghorst özellikle Del Alli takımı 10 kişi oynattı. Ondan daha iyi işler bekliyoruz. Ghezzal ve N’Koudou girince takım daha da güçlenecektir. Trabzonspor maçı var, Tarbzon iyi olmamasına rağmen Beiktaş ile oynayacağı için daha iyi hazırlanıp, hırslı oynacaklardır. Bundan dolayı Beşiktaş daha üst seviyeye çıkmalı şu anki futbol başarılı gidişat için en büyük engel. İlk beş maçın 45 dakikalık Beşiktaş’ını görmemiz gerekiyor.

Bu herekes güven verecektir ve seyredenler daha bir özgüvenle takımlarını desteyeceklerdir. Bu da lig sonuna kadar Beşiktaş’ı olumlu etkeyecektir.