"Vincenzo Montella başarılı"

Radyospor'da Salim Manav'ın canlı yayın konuğu olan Gökhan Keskin, "Ülkemizde bir anda gündem Galatasaray ve Fenerbahçe oldu. Gündem o kadar yoğun ki ayın 18'inde Avrupa Şampiyonası başlayacak; bir türlü A Milli Takım gündemde yer almadı. Bu durum A Milli Takımı olumsuz etkilemeyecektir. Ancak o havaya girmemiz lazım. Vincenzo Montella hazırlık maçlarında ideal kadronun yüzde 70'ini oynatacaktır. A Milli Takımımızın başında Vincenzo Montella var. Yaptığı tercihlere saygı duymak zorundayız. MontellaWnın oynattığı maçlara baktınızda çok başarılı. TFF bir karar aldı ve Montella'yı getirdi. Montella döneminde takımımız Hırvatistan maçında kendini aşan bir oyun ortaya koydu. Milli Takımımız'da, Almanya'da oynanan hazırlık maçında da çok iyi performans ortaya koyuldu. Avrupa Şampiyonası'nda gruptan çıkmamamız için bir neden yok?" dedi.

"Oyuncuların ve hakemlerin iyi niyetli olması lazım"

Süper Lig'de oyun temposunun düşük olmasından bahseden Gökhan Keskin, "Oyun temposunun düşük olmasının sebebi sadece hakemler değil. Hakemlerle birlikte oyuncuların kaybetmeme iç güdüsüyle davranması bunun en önemli sebeplerinden birisi. İkili mücadelelerde oyuncular ne yazık ki hakemi aldatıyor, hakemler bu pozisyonlarda çok çabuk sarı kart gösterebiliyor. Bizim ligimiz daha sert bir lig olursa Avrupa'daki maçlarımızı olumlu etkileyebilir. Özetle hakemlerimizle birlikte oyuncularımızın da iyi niyetli olması lazım" diye konuştu.

Çağlar Söyüncü ve Alexander Isak itirafı

"Beşiktaş'tan size gelen teklif oldu mu?" sorusuna "Hayır" cevabını veren Gökhan Keskin sözlerini şu şekilde tamamladı: "Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra mümkün oldukça az konuştum. Bir söz var: "kol kırılır, yen içinde kalır" Süleyman Seba kültürümüzde bu var. Bazı şeyler aile içinde kalır. Beşiktaş'ta görev aldığım dönemde Çağlar Söyüncü'nün transferi için kulübü Altınordu ile çok cüzzi miktara anlaştık. Ancak sonrasında bu transfer olmadı. Kerem Atakan'ı genç milli takımda oynarken 100 bin TL'ye alamadık ancak sonrasında 1.6 milyon Euro'ya alındı. Serdar Hoca (Topraktepe) ile birlikte çalıştığımız dönemde İsveç'in AIK takımından Alexander Isak'i bulduk, transferi olmadı. Şu anda Alexander Isak Newcastle United'ın en pahalı oyuncusu. Ben bu şekilde en az 10-12 tane futbolcu sayabilirim"