Nihat Kahveci;

Fenerbahçe – Beşiktaş derbisi Fenerbahçe’nin eksikleri var oynayacak mı? Yoksa oynamayacak mı? Belli olmayan toplamda 29 gol katkısı yapmış bir oyuncu Valencia var eğer oynamaz ise onun eksikliği hissedilir. Çünkü King, Batshuayi yok Pedro ve Serdar var ama Pedro sakatlık sonrası hâlâ eski Pedro değil, Serdar Dursun uzun zamandır oynamıyor, altı pasa topu getirirsen evet oralarda golcülüğü var. Zajc diyorsun oynuyor mu? Oynamıyor mu? Belli değil, Emre Mor son maçta muhteşem gol attı büyük bir ihtimalle bu maçta ilk onbirde oynar.

Derbiye şöye bir baktığımda Beşiktaş penceresinden formda bir Aboubakar, Cenk Tosun sayıyorsun Ghezzal döndü, orta saha üçlüsü sağlam duruyor. Gedson, Hadziahmetovic, Salih diğer yanda Masuaku ön tarafa gittiğinde tehlikeli işler yapıyor. Redmond sonradan oyuna girdiğinde etkili son maçta golüde buldu.

Mert çok iyi oynuyor kalede, Omar Colley’de bir sağ ayak sıkıntısı var ama fizik olarak iyi duran toplarda iyi işler yapıyor.

Beşiktaş Kadıköy’e daha hazır gidiyor ama sonuçta bu derbi ne olacağı belli olmaz.

Beşiktaş’ta derbi alabilecek isimler daha fazla, Aboubakar, Cenk, Gedson sonradan oyuna giren Maxim sana oyun kazandırabilir. 

Fenerbahçe’de Valencia diyorsun, Emre Mor ama Arda Güler diyemiyorsun çünkü oynayacak mı? Oynamayacak mı, belli değil. Normalde Arda’da sana maçı aldırır, isimlere bakıyorum Beşiktaş daha ağır basıyor, son dönemdeki futboluna da bakıyorum, ama dediğim gibi bir derbi maçı ve maç içinde bir an olur, birinin ayağı kayar topu kaptırır, bir kırmızı kart olayı yaşanır ama ilk yarıda oynanan derbi gibi kısır bir derbi izlettirmeyecekler, gol ve goller istiyorum yoksa kapatırım televizyonu. Jesus’un büyük maç sıkıntısı var. Galatasaray ve Trabzonspor’a yenildi gol atamadı, Beşiktaş ile berabere kaldı gol atamadı. Oraları iyi biliyor Jesus bundan da faydalanmak isteyecektir.