Şenol Fidan şu ifadeleri kullandı: 

Deplasmanda bu galibiyeti ben ilk maça bağlıyorum. Çünkü iki ayaklı maç olduğu için ilk oynanan maçı ilk yarı, ikinci oynanan maçı ikinci yarı gibi bakmak lazım. 

Tabi sezon başı olması bu diğer takımlarımız içinde geçerli ne kadar hazırlandıkları, eksik tarafları ne kadar tamamladıkları ile ilgili çünkü maç kondüsyonu, maç ritmini yakalamak sezon başı o kadar kolay bir şey değil. Tirana ve diğe takımlara baktığımız zaman bir alt turdan geldikleri için ciddi olarak oynadıkarı maç sayısı bizden fazla sene başında bu anlamda bizde sıkıntı yaşatır diye düşünüyordum ama oynana maçta Beşiktaş özelinde söylüyorum, İstanbul'daki maç olsun, buradaki maç olsun belki burada topa çok sahip olamadık İstanbul'daki maçta özellikle maçı domine etti 85-90 dakika verdikler isadece bir pozisyon var o da gol olmuştu. Semih'in oyuna girmesiyle birlikte attığı golün ne kadar önemli olduğunu bir kere daha bu maçta gösterdi.

Futbol çok ciddiye alınması gereken bir oyun. Siz ne kadar iyi olursanız olun, en az rakip kadar koşmazsanız, mücaadele etmezseniz ve artı kendi organizasyonun ve oyun planın yok ise bir bilinmezliğe doğru giden oyundur. Beşiktaş kendi kalibresinde pek oynamadı, topa sahip olmada biraz sıkıntı vardı ama rakip kadar koşup mücaadele ettiği içinde rakibe pozisyon vermedi, pozisyon vermediği içinde sahanın içindeki o psikolojik üstünlüğünü de ele geçirmiş oldu. 

Rakibin ilk maçtaki skor handikapı dolayısıyla bir gol bulması gerekiyordu, Beşiktaş bu dakikaları çok iyi oynadı ilk yarıyı 0-0 bitirdi. 0-0 bitmesi demek 60. dakikadan sonra rakibin saha içinde dizilişinde belki de psikolojik anlamda geriye doğru gideceğinin bir göstergesidir çünkü bizim oynattığımız, oynadığımız oyunlarda geriye dönüp baktığımızda hep bunlar karşımıza çıkmıştır. 

Beşiktaş 60-70'den sonra golü bulduktan sonra çok iyi oynadı. Burada görevini iyi yapanlardan bana göre biriside Amir Hadzıahmetovic olmuştur.