Beşiktaş yönetimi mazbatasını alıp göreve başladığı günden bu yana görünmeyen çok şeyleri yaptı. Bu zaman içinde yapılan bazı şeyleri de görmek lazım. Lig üçüncülüğü şansımız sürüyor, kupada yola devam ediliyor, sorunlu sözleşmelerden çıkıldı. Çok değerli transferler yapıldı.

Eleştiri elbette olacak, olmalı da… Ama bu yönetim güven ve saygı duyulmasını hak ediyor. Hakaret ve küfür olmadan, herkes eleştirilir ve eleştirilmelidir. Ben başkanın başarılı olacağına inanan kişilerin içindeyim. Bekleyelim görelim... Uzun bir zaman sonra ilk defa sözünde duracak bir ekibin geldiğine inanıyorum.

Beşiktaş’ın sorunları maalesef çok. İdari ,mali ve sportif sorunlar, genel kurul yapısı... Adeta bir devrim niteliğinde kararlar alınmalı.

Yılların kangreni, bu kadar kısa zamanda çözülmez. Hastalandığınızda hemen iyileşiyor musunuz, tabii ki hayır, bu durumu da onun gibi düşünün. Yılların vermiş olduğu hasar çok ağır. Beşiktaş şu an yoğun bakımda, ağır hasta! Buradan çıkartmak sadece bu yönetimin yapacağı bir şey değil. Herkesin artık sahada olması lazım. Bu kötü günleri birlikte olursak aşarız.

Sosyal medyada ve muhtelif platformlarda Başkanı ve yönetimi yıpratmaktan kaçınmak, bunları yapanlara prim vermemek lazım. Bu kafa ile devam edilirse yarın öbür gün bir başkan adayı bulmakta da bu camia zorlanır.

Gelelim asıl önemli konuya... 
Futbol sonuç odaklı bir oyun. Her oyunda olduğu gibi bunda da sonucu takımların oyuncularının belirlemesi gerekir. Hakemlerin oyun içindeki görevleri kuralların doğru uygulanmasını sağlamak olmalı, onlar da bu asli görevlerini unutmamalıdır.

Süper Lig'de özellikle de bu sezon sahada ilginç şeyler oluyor. VAR odasındaki hakemlerin sahadaki hakemlere destek olması gerekirken, bazı maçlarda verilen kararlar futbolun içinde olanları şaşırtmaya devam ediyor.

MHK tarafından maçlara atanan hakemlerin verdiği kararlar standart içerikler taşımıyor.
Beşiktaş'ın rakiplerine olmayan penaltılar verilirken, Beşiktaş'ın net penaltıları sahadaki hakem tarafından verilmezken, VAR odasında da mezar taşı suskunluğuyla görmezden geliniyor. 
Böylesine çifte standart içeren kararlar pek tabii ki en çok Türk futboluna zarar vermektedir.

Beşiktaş camiası ve futbolseverler, her takıma eşit adalet beklemekte ve bir gün bu adaletin herkese lazım olacağını hatırlatmaktadır.

Bizler bu beklentiyi bir kere daha hatırlatıyor ve asli görevini yapmayanları esefle kınıyoruz.

Sergilenen bu zihniyetin futbolumuza hiçbir faydası yoktur, futbolseverleri gereksiz bir ayrılığa ve çatışmaya götürür. 
Bu duruma acil şekilde müdahale edilmesini ve acil şekilde çözüm üretilmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor, herkesi görevini layıkıyla yapmaya Beşiktaş taraftarları olarak davet ediyoruz.

Masis Kuyumcu / Duhuliye