Kara Kartallar süper Ligin en zorlu deplasmanın dan biri olan Kayseri sporu 2-0 yenerek galip gelmesini bildi. Geçtiğimiz hafta yine zorlu deplasmanın da Konyasporu yenen Şenol Güneş ve öğrencileri ileriki günler için ümit vermeye başladı. Şenol Güneş geldikten sonra Beşiktaş’ta gözle görünür bir ilerleme olduğunu görmeye başladık…

Kayserispor taş gibi bir takım onu kendi sahasında yenmek çok zor. Beşiktaş işte bu zoru başardı. Dörtlü savunma ile sahaya çıkan siyah beyazlılar artık üçlü savunmadan vazgeçtiler. Saiss ve Talha her geçen günü daha iyi performans sergilemeye başladılar. Redmond her geçen günü takıma katkı sağlamaya başladı.

Redmond başarısı bu maçta da gösterdi. Maçın ilk dakikalarında 18 çizgisi üzerinden harika vuruşla jeneriklik bir muhteşem bir gol attı. Bu gol Beşiktaşlı oyunculara büyük moral sağladı. Kayserili oyuncularda ise büyük çöküntü yarattı. Gedson Fernandes, Salih ve Alli olta alandaki istekli futbolu ile takıma büyük katkı sağladı. İkinci gol Salih’in ayağından geldi.

Şenol Hoca geldikten sonra kalede tercih ettiği kaleci Mert yine başarılı bir günündeydi. Galibiyette yaptığı kurtarışlarla katkı sağladı. Beşiktaş’ı gidip gelerek yolgeçen haline dönüştüren Aboubakar üçüncü dönemi için söylenecek çok fazla bir şey yok sahada dolaşıp durdu. Sabaha karşı İstanbul’a gelmesi uykusuz bir vaziyette sahaya çıkması mazeret sayılır mı ben bilemem.

Maçın sonlarına doğru Rosier’in rakip oyuncu Gülhan ile didişmesi gereksizdi. Sonrada zaten maçı idare etmekte zorlanan Mete Kalkavan ile gereksiz diyaloga girip kırmızı kart görmesi affedilir bir hareket değildi. Takımın psikologlarının Rosier’i tedaviye almaları gerekli diye düşünüyorum. Böyle bir sorumsuzluk Beşiktaş gibi büyük bir takımın oyuncusuna yakışmadı.

Kara Kartallar bir maç eksik olmalarına rağmen şampiyonluk yarısından kopmadığını ortaya koydu…

Erkan ÖZMEN / Fotospor