Beşiktaş, yaz dönemi transfer çalışmalarına başladı. Gelecek sezon genç ve iddialı bir takım kurmayı hedefleyen Siyah-Beyazlı kulüp, listesine aldığı oyuncular hakkında titiz bir çalışma yürütüyor. Avrupa'da top koşturan bir çok oyuncuyu radarına alan Beşiktaş, Samet Aybaba'nın da izlediği ve oyuncu hakkında olumlu rapor verdiği Denis Vavro'ya Siyah-Beyazlı formayı giydirmek istiyor.

Şampiyonlar Ligi maçında Manchester City'ye karşı çıktığı karşılaşmada gösterdiği performansla Pep Guardiola tarafından beğenilen ve hakkında 'pas yeteneğiyle beni çok etkiledi' dediği Denis Vavro, Beşiktaş'ın yaz transfer döneminde kadrosuna katmak istediği isimlerin başında geliyor.

Ara transfer dönemine Jonas Svensson ve Joe Worrall'ı kadrosuna katarak başlayan Siyah-Beyazlı kulüp, transferin sonun gününde nokta atışı yaparak Al Musrati ve Ernest Muci'ye imza attırmıştı.

Samet Aybaba liderliğinde Avrupa'nın çeşitli kulüplerinde forma giyen oyuncularla ilgili yaz dönemi transferleri için de titiz bir çalışma yürüten Beşiktaş'ın önceliği defans... Savunmayı sağlama almak isteyen Siyah-Beyazlılarda öne çıkan isim Slovak Milli Takımı oyuncusu, Danimarka'nın Kopenhag takımında forma giyen, 27 yaşındaki Denis Vavro.

Vavro, özellikle Şampiyonlar Ligi'nde gösterdiği performansla herkesin beğenisini kazanarak dikkatleri üzerine çekmişti. Pep Guardiola, takımının Kopenhag'la oynadığı maç sonu övgüyle bahsettiği oyuncu için, 'Kopenhag'ın iki stoperini de çok beğendim. Ama özellikle Vavro pas yeteneğiyle beni çok etkiledi. Kendisini takdir ettim. Çok nitelikli bir pas oyunu oynadı' yorumu yapmıştı.

| Duhuliye