Gündoğar'ın açıklamaları şu şekilde:

Sivasspor ve Karagümrük karşılaşmasındaki N’Koudou performansı her zaman ileri iten bir performanstı ki bunu Alanyaspor karşılaşmasındaki ilk yarıdaki performansınıda ekleyebiliriz.

İyi bir N’Koudou çıkışı görmüştük sezon başı itibariyle fakat son haftalarda biraz daha gerileyen bir N’Koudou görüyorduk fakat yine derbide Beşiktaş’ın en büyük kozlarından bir tanesi olacaktı.

Özellikle Osayi Samuel, Ferdi ikilisinden herhangi birisi oynadığı zaman N’Koudou ile mücadelede izleyiciler açısından seyir keyfide olarak oldukça yüksek olacaktı fakat N’Koudou’nun yokluğu Beşiktaş’ta teknik direktör Valerien İsmael’in elini güçsüz hale getirdi.

Top atıyorsunuz bir bakıyorsunuz N’Koudou yetişiyor ona defansın arkasına atılan toplarda N’Koudou gibi süratli futbolcu son vuruşları olsa şu anda bambaşka bir yerden bahsediyor olacaktık. Son vuruşlarında çok etkili değil ama yinede çok etkili futbolcu.

N’Koudou’nun yokluğu Beşiktaş’ta teknik direktör Valerien İsmael’in elini güçsüzleştirecek çünkü Redmond’da elinde alçıyla oynayacak, psikolojik bu ister istemez ikili mücadelelerde biraz çekinerek girecek ikili mücadelelere bunu göreceğiz.

Ghezzal’ın oynama ihtimali bence düşük onuda söyleyeyim. Şimdi yedek kulübesine bakıyorsunuz N’Koudou yok Redmond oynarsa yedek kulübesinde maça etki edebilecek bir tek Cenk Tosun kalıyor Beşiktaş’ta yani maçın seyrini değiştirecek kalitede bir tek Cenk Tosun var ama N’Koudou olsa idi Redmond’u yedeğe atacaktınız, Ghezzal olsaydı belkide Muleka yedek kulübesinde olacaktı. 

Güçlü bir yedek kulübesi olacaktı Beşiktaş’ın…

N’Koudou oynasaydı Redmond ve Cenk Tosun çok iyi birer hamle oyuncusu olabilirlerdi veyahutta N’Koudou sonradan girse çok iyi hamle oyuncusu olacaktı. Beşiktaş N’Koudou’nun sakatlık haberi, oynamayacak olması sebebiyle Valerien İsmael’in sıkıntıya düştüğünü söyleyebilirim zor bir tercih olacak, o bölgede kim oynayacak? Ben Redmond’u ister istemez elinden yeni ameliyat olmuş bir insan, ikili mücadelelerde biraz sakınabilir kendisini gibi geliyor bana…