Portekiz futbolunun son dönemdeki en önemli futbolcularından biri olan Renato Sanches'in geleceği netlik kazandı.

Kulübü Paris Saint-Germain'de gözden düşen ve bu nedenle İtalyan ekibi Roma'ya kiralanan yıldız oyuncu, sezon sonunda Fransa'ya geri dönecek.

Roma kulübünün Renato Sanches'in satın alma opsiyonunu kullanmayacağı netleşti. Yıldız futbolcunun sıradaki durağı ise belli oluyor.

BEDAVAYA RENATO SANCHES BOMBASI

Akşam'ın İtalyan basınından derlediği habere göre, Renato Sanches cephesinde yaşanan sürpriz gelişme resmen duyuruldu.

Gelen bilgilere göre Portekizli orta saha, Roma'da bekleneni veremedi ve bu sebeple sezonun sona ermesiyle birlikte Paris Saint-Germain'e geri dönecek.

Ancak Fransız kulübünün onun üzerini çoktan çizdiği ve kesin olarak takımda düşünülmediği de ifade edildi. İtalya'da çıkan haberlerin detayında, PSG'nin oyuncudan kurtulmak adına gelecek yaz hiçbir bonservis bedeli talep etmeyeceği ve Şeyh Al Khelaifi'nin oyuncunun bedavaya ayrılmasına izin vereceği aktarıldı.

FERNANDO SANTOS'UN HAYALİ!

Beşiktaş Teknik Direktörü Fernando Santos, Portekiz Milli Takımı'ndan da öğrencisi olan Renato Sanches'i çok istiyor. Ara transfer döneminde de adı sık sık siyah beyazlılarla anılan 26 yaşındaki oyuncu, mali şartlar sebebiyle Beşiktaş'a imza atamadı.

PSG'nin sezon sonu için aldığı bu karar ise bütün mali engelleri ortadan kaldırmış gibi görünüyor.

Yakın zamanda başta Beşiktaş olmak üzere Fenerbahçe ve Galatasaray arasında, Renato Sanches için büyük bir transfer rekabeti yaşanmasına kesin gözüyle bakılıyor.