Güven Taner;

Masuaku geldiği zaman bu masalarda yorum yapan arkadaşlarım, meslektaşlarımı izledim. Birçok başka kişiyi de izledim “nerden buldular bunu müthiş adam!” diye yorum yapıyorlardı. Hücuma da iyi çıkıyordu, savunmada da iyi top kazanıyordu sonra yavaş yavaş bir temposu, verimliliği düştü.

Şenol Güneş gibi bir teknik direktör içinde cevheri olan oyuncudan o cevheri çıkarmasını bilir yani Masuaku’dan neden o da hemen birden bire ilişkisini kesti, bunu gönderelim filan dedi? Ya da başka bir şey var Masuaku gitsin ama onlar giderse de paralarını alır giderler.

Masuaku’nun 25 maç oynama durumunda opsiyonu devreye giriyor, mali tablosuna bakmak lazım ama 25 maçtan fazla oynayabilecek bir kapasitede ise oyuncu ver gitsin parayı iyi bir oyuncuysa,  başka bir maddi hesap içinde Beşiktaş oyuncu iyi değil, verimsiz değilde onun yerine ben Caner’i koyarsam aşağı yukarı aynı verimi alırım diye düşünüyor olabilirler ama Caner’in artık savunmada iyi olmadığını iki yıldır kanıtlamış vaziyette.


Levent Tüzemen;

Şenol Güneş’in yerli oyunculara daha bir sempatisi var. Cenk Tosun’u çok sever, Caner’i çok sever milli takım ve Beşiktaş’ta bunlarla ilişkileri iyiydi. Onlardan faydalanmasını bilir, bana göre imkânı, fırsatı olsa Burak Yılmaz’ıda alır.

Weghorst gibi bir adamın, Beşiktaş’ta oynarken Caner gibi orta kalitesi yüksek bir oyuncuya ihtiyacı var. Bu ortaları Ghezzal olmadığı için Beşiktaş yapamadı.