Bu sezona lig ve Avrupa'da istikrarlı bir çizgi yakalayan Beşiktaş, Trabzonspor deplasmanından da kazasız ayrılmak istiyor. Teknik Direktör Şenol Güneş, takım içerisindeki eski-yeni futbolcuların ismine bakmadan, en ideal 11 ile sahaya çıkmak istiyor.

Transfer dönemini 9 yeni isim alarak kapatan siyah-beyazlılarda her bölgeyi tek tek değerlendiren Güneş, bazı mevkilerde sıkıntı yaşarken, bazılarında da kimi oynatacağı konusunda karar vermekte zorlanıyor.

BÖLGE BÖLGE SON DURUM

Stoperde sakatlığı yeni düzelen Amartey ile henüz hazır olmayan yeni transfer Bailly'nin oynaması beklemezken, iş yine Necip'e düşecek. Colley ile birlikte savunmada yer alması beklenen emektar ismin, ilk 11'de olabileceği ifade edildi.

Sağ bekte ise Şenol Güneş, Rosier ile Onur arasında bir tercih yapacak. Bu kulvarda diğer alternatif ise Onur'un Rosier'in önünde oynaması... Ancak tecrübeli hocanın Rashica'yı kesmesi beklenmiyor.

Beşiktaş'taki diğer konu ise Cenk Tosun'un durumu... Muleka'nın başarılı çizgisi nedeniyle yer bulmakta zorlanan Cenk'in yine kulübede başlayabileceği ifade edildi.

 

Kaynak: Sporx