Beşiktaş, Antalyaspor maçıyla birlikte yenilmezlik serisini 11 maça çıkardı. Hem oyun hem de skor anlamında gelişim kaydeden siyah beyazlıların Şenol Güneş yönetiminde yakaladığı müthiş yükseliş ise dikkat çekiyor. 

Ligin 12. haftasında Ümraniyespor maçında göreve başlayan Şenol Güneş, takımı devraldığında Beşiktaş 5. sırada yer alıyordu. 19 puanı bulunan siyah beyazlılar, lider Fenerbahçe'nin 4 puan gerisinde yer alıyordu. 

Ancak oyun anlamında güven vermeyen bir takım Valerıen Ismael yönetiminde umut vermiyordu. Şenol Güneş, yaptığı hamlelerle takımı kısa sürede ayağa kaldırdı. Beşiktaş sürpriz puan kayıpları yaşasa da son haftalarda zirve yarışına ortak oldu. 

Giresun'da puan kaybemesiyle ikinci sıradaki Fenerbahçe ile puanlarını eşitleyen Beşiktaş'ın lider Galatasaray'ı da yakalama ihtimali bulunuyor. 

Şenol Güneş, "Sıralamaya bakmıyorum benim için oyun önemli" dese de kalan birçok mucizenin yaşandığı futbolda her ihtimal mümkün... Ancak birçok Beşiktaşlı "Ya Şenol Güneş sezon başında gelseydi nasıl olurdu?" sorusunu soruyor. 

Duhuliye.com