Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Gaziantep FK ile bugün deplasmanda oynayacakları kritik müsabaka öncesi futbolcularıyla gerçekleştirdiği son toplantıda karşılaşmanın önemini anlatırken, bir dizi uyarıda bulundu. Zirve yarışından uzaklaşmamak için kazanmak zorunda olduklarının altını çizen deneyimli hoca, isteklerini tek tek sıraladı.

Gaziantep FK’nın kendi sahasında iyi futbol oynayan ve kolay kolay kaybetmeyen bir takım olduğunu aktaran Şenol Güneş’in,

“Dünya Kupası’nın ardından kupa maçımızı kazandık. Lige de galibiyetle başlamamız lazım. Öncelikle iyi savunma yapalım, sahanın tamamında topa sahip olalım, oyun gücümüzle golü nasıl olsa buluruz.

Savunmada risk istemiyorum. Temaslı oynayın, hücum oyuncularına asla boş alan vermeyin. Savunmadaki işimizi ne kadar iyi yaparsak karşılaşmayı kazanma şansımız o kadar yüksek olur.

Gaziantep’te kazanırsak hem zirve yarışındaki iddiamızı güçlendiririz hem de şampiyonluk yolundaki rakiplerimize bir mesaj vermiş oluruz” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Kaynak: Milliyet