Beşiktaş’ın gerek oynadığı futbol gerekse Süper Lig’de bulunduğu konum, kadrosuyla hem örtüşmüyor, hem de ona hiç yakışmıyor!

Şenol Güneş de bunun farkında, sokaktaki Beşiktaş sevdalıları da.. Şimdi kalkıp bu kötü görüntünün faturasını Güneş’e mi çıkaracağız? Negatif görüntünün temelindeki unsurlar taa eskiye dayanıyor, herkesçe de malum!

Şunun şurasında Güneş işbaşı yapalı daha iki hafta oldu, teslim aldığı takımın hem fiziksel, hem de mental olarak fotoğrafı negatif! Kartal, yeniden vites yükseltir mi, yoksa geri viteste mi kalır bilemiyoruz!

Ne var ki bu sefer Kartal’ın kaptanlık koltuğunda Güneş var, unutmayın, biraz sabır, biraz destek, orayı derler - toparlar, rayına oturtur. Artı Güneş ara transferde hem takviye yapacak, hem de mıntıka temizliği! Güneş, bu oyunun doktorudur, yanlış reçete yazmaz, o hastayı ayağa kaldırır!

Dünya Kupası nedeniyle Süper Lig’e verilecek ara hem Güneş’e, hem de Kartal’a ilaç gibi gelecek.

Olmadı Tayfur kardeş!
Bir çift sözüm de Tayfur Bingöl’e olacak... Yeteneklisin, çabuk ve savaşçısın, maşallahın var. Galatasaray derbisinde top toplayıcı çocukla girdiğin diyalog seninle hiç örtüşmedi, bilesin.

Külliyen Tayfur hatalıdır demek haksızlık olur. çünkü takımı mağlup ve topu istiyor, çocuk vermiyor, o istem dışı bir reflekstir bence. Peki, Galatasaray yedek kulübesinin ailecek Tayfur’a saldırmasına hangi pencereden bakacağız? Amaçları o çocuğu korumak mı? Vallaha burası kocaman bir soru işareti!

Bilal MEŞE / Milliyet