Beşiktaş için bu sezon, kadro değerleri ve formları ile arayı çok açmış olan Galatasaray ve Fenerbahçe’yi geçmesi mucize gibi bir şey. Hatta ikinci olup Şampiyonlar Ligi vizesi alması bile kolay iş değil ancak Şenol Güneş’in Beşiktaş’ı zoru kolaya çevirmek, belki de bir mucizeyi gerçekleştirmek için mücadelesinden vazgeçmiyor.

Dün de sahada kazanmak isteyen bir Beşiktaş vardı. Seyircisinin itici motivasyonu ile maça asıldı. Gerçi ilk yarıda çok fazla net gol pozisyonu üretemedi ama oyununu rakibine kabul ettirdi. Ghezzal’ın gelmesi ile artan kaliteli atak sayısı, Cenk’i gizli santrfor gibi ceza alanında oynamaya teşvik etti. Cenk, Aboubakar’a o kadar yakın oynadı ki, Gedson sık sık onun boşalttığı alana geçip sol açık gibi oynamak zorunda kaldı. İlk yarıda Beşiktaş adına kaleyi bulan ilk top golle sonuçlanırken tabelayı değiştiren şık ortada Ghezzal’ın, kafa vuruşunda da Cenk Tosun’un imzası vardı.


Vodafone Park’a üst üste aldığı üç galibiyetin morali ile gelen İstanbulspor ikinci yarıda direkten dönen fırsatla başladı ancak bu girişin devamını getiremedi. Beşiktaş topu yeniden kontrol edip maçı şekillendirmeye başladı ancak ceza alanında etkili olamıyordu. İstanbulspor’un savunma kilidini Aboubakar’ın ceza alanı dışından attığı enfes gol açtı. Siyah- Beyazlılar farkı ikiye çıkardıktan sonra İstanbulspor açık oyuna geçti ve hiç olmadığı kadar maçta görünür olmaya başladı. Aradığı golü ise Lokilo’nun fırsatçılığı ile yakaladı. Müthiş performansı ile Milli Takım’a kadar yükselen Mert Günok’un hatalı pasını yakalayan Lokilo, takımını hücuma kaldırıp arka direğe yaptığı koşu sonrası gol vuruşunu da yaptı. İlginç olansa maçtaki kaleyi bulan üç isabetli şutun da gol olmasıydı. Sonrası ise Beşiktaş için kâbus dakikalarıydı. Oyundan düşen Siyah- Beyazlılar organize gelen rakip ataklar karşısında zorlanmaya başladı. Şenol Güneş, eski öğrencisi Fatih Tekke’nin yönetimindeki takımın hızını kesmek için peş peşe değişiklikler yaptı. Bu doğru hamleler maça tekrar denge getirdi. Maxim’in direkten dönen topu ve Redmond’un golü Güneş’in oyuna imzasıydı.

Beşiktaş bu üç puanla ilk iki şansını sürdürürken, İstanbulspor da yenilmesine karşın ligde kalıcı olabileceğinin işaretlerini verdi.