Sportif Direktör Ceyhun Kazancı’nın yer aldığı törende 4,5 yıllık sözleşmeye imza atan Hadziahmetovic daha sonra tesislerde Teknik Direktör Şenol Güneş ve yeni takım arkadaşlarıyla bir araya geldi. Güneş ve oyuncular, Bosnalı futbolcuya başarı diledi. Hadziahmetovic ayağının tozuyla takımla birlikte ilk çalışmasına da çıktı.

Bu arada Sivasspor’la yarın deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş’ta tedavilerine devam edilen Cenk Tosun ve Tayyip’in durumları bugün netlik kazanacak.

Toplam maliyeti 8,4 milyon euro

Beşiktaş Futbol A.Ş. Amir Hadziahmetovic’in transferine ilişkin tüm detayları KAP’a bildirdi. Bosna Hersekli futbolcunun 4,5 yıllık toplam maliyeti 8 milyon 420 bin euro olarak belirlendi. Buna göre siyah-beyazlılar, Konyaspor’a 3,2 milyon euro bonservis bedeli ödeyecek. Deneyimli futbolcunun olası satışı halinde elde edilecek gelirin yüzde 20’si Konyaspor’a verilecek.

Amir Hadziahmetovic sezonun ikinci yarısı için 580 bin euro, kalan sezonların her biri için 1 milyon 160 bin euro garanti ücret alacak. Deneyimli futbolcuya ayrıca oynadığı süre ve müsabaka türüne göre maç başına azami net 10 bin euro ödenecek.